Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Zapomniałeś zadać pytanie na wizycie u swojego onkologa lub po prostu się krępujesz? Możesz wrzucić anonimowo pytanie do skrzynki w Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie.

„Zapytaj swojego onkologa”, to projekt onkologiczny, który ma stworzyć kompendium wiedzy na najczęściej zadawane przez pacjentów onkologicznych pytania, dotyczące sposobów profilaktyki, diagnostyki i leczenia chorób onkologicznych.

– Chcemy poprawić dostęp do najnowszej i klarownej wiedzy, opartej na dowodach naukowych i doświadczeniach lekarzy, którzy na co dzień leczą pacjentów z chorobą nowotworową na terenie całego Podkarpacia – mówi Anna Nowakowska, założycielka Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi „Sanitas”, partner akcji.

Intencją projektu jest umożliwienie chorym zadanie pytań lekarzom. Brak czasu, stres związany z wizytą, trudności w dostępie do lekarza, wstyd, itd. – to główne powody braku pytań podczas wizyty lub teleporady. – Od teraz można to zrobić w komfortowy i anonimowy sposób – zachęca Andrzej Sroka, rzecznik KSW nr 1.

Pytania można zadawać do końca maja br., a odpowiedzi w postaci krótkich nagrań audio-wideo, zostaną udostępnione na stronie Stowarzyszenia Podkarpackiego Klastra Zdrowia i Profilaktyki, mediach społecznościowych klastra i partnerów projektu.

Zdjęcie: KSW nr 1 w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama