Zdjęcie: Pixabay

Teatru improwizowanego w Rzeszowie podobno jest wciąż za mało. Dlatego Katarzyna Lenar postanowiła to zmienić. Pierwszy krok zrobiła – to organizacja warsztatów komedii improwizowanej. Jeśli lubicie wywoływać uśmiech na twarzach innych – koniecznie musicie się na nich pojawić.

Teatr improwizowany, czyli taki gdzie aktorzy wchodzą na scenę i grają spontanicznie, bez scenariusza to świetna forma rozrywki, która bije rekordy popularności w wielu polskich miastach. A dlaczego? Bo praktycznie zawsze grupy tzw. impro proszą publiczność o sugestie, które służą im jako źródło inspiracji, dzięki temu widz w przedstawienie jest zawsze zaangażowany.

Nieprzewidywalna natura takiego występu powoduje, że większość tego typu spektakli ma charakter komediowy. Jeśli jesteście spontaniczni, lubicie się śmiać i śmiechem zarażać innych, a do tego marzą się wam występy na scenie, warto skorzystać  z warsztatów komedii improwizowanej, na które zaprasza Katarzyna Lenar.

„Gdy pierwszy raz udałam się na spektakl improwizowany byłam dość sceptycznie nastawiona do całej idei, ale po obejrzeniu go… zapałałam głęboką miłością do tzw. impro. Po dwóch tygodniach zapisałam się do warszawskiej szkoły impro, a po kilku miesiącach przyłączyłam do grupy improwizującej, z którą regularnie występowałam na scenie” – pisze na Facebooku organizatorka warsztatów.

„Gdy po kilku latach nieobecności los sprawił, że ponownie zamieszkałam w Rzeszowie, za cel postawiłam sobie promocję teatru improwizowanego w naszym mieście. Dlaczego? Bo to świetna zabawa, porządna dawka śmiechu i przestrzeń, w której możesz być, kim tylko chcesz i mówić co tylko zechcesz” – dodaje.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Podczas warsztatów komedii improwizowanej, które odbędą się w poniedziałek (10 kwietnia) o godz. 17:30  w budynku Estrady Rzeszowskiej (ul. Jagiellońska 24) w ramach Rzeszowskiego Inkubatora Kultury, będzie można poćwiczyć tzw. krótkie formy improwizowane, czyli gry improwizowane skonstruowane w taki sposób, aby nawet osoba nie mająca zdolności aktorskich, ale posiadająca odrobinę odwagi i kreatywności, mogła w nich wypaść świetnie.

Inspiracją podczas warsztatów będzie amerykański program „Whose line it is anyway”.
„Wychowałam się” na długich formach impro, polegających na tworzeniu całych spektakli fabularnych opartych na improwizacji – i zasady tworzenia takich przedstawień, także zechcę zaprezentować i wspólnie przećwiczyć” – pisze na Facebooku Katarzyna Lenar.

Wstęp na warsztaty jest bezpłatny.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama