Zdjęcie: Materiały Fundacji DKMS

Fundacja DKMS i studenci Politechniki Rzeszowskiej stworzyli punkt, w którym przez dwa dni będzie można się zarejestrować jako dawca szpiku. Inicjatywa ta realizowana jest w ramach programu „Helpers Generation”.

Jeszcze dziś (7 grudnia) do godz. 17:00 i jutro w godz. 9:00-17:00 będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego w ramach studenckiego projektu „Helpers Generation”. Rejestracji można dokonać w budynkach V, L, P i H Politechniki Rzeszowskiej.

Inicjatorem akcji jest Fundacja DKMS, które chce zaangażować środowiska akademickie w walkę z nowotworem krwi. Ich celem jest unaocznienie,  że niewielki gest może się przyczynić do uratowania ludzkiego życia.

„W Polsce studiuje około 1,5 mln młodych ludzi – to właśnie Wy coraz chętniej angażujecie się w akcje społeczne oraz wolontariat. Macie w sobie ogromny zapał i chęć zmiany świata na lepsze, a także świadomość, jak ważne jest krzewienie idei dawstwa. Wasza postawa zainspirowała nas do stworzenia projektu rejestracji potencjalnych dawców wśród społeczności akademickich” – czytamy na stronie organizatora projektu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dawcą szpiku może być osoba zdrowa w wieku 18-55 lat, która nie ma wyraźnej nawagi. Rejestracja w bazie Fundacji DKMS polega na pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka. Cała procedura trwa około ośmiu minut. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama