Zdjęcie: Anna / Czytelniczka Rzeszów News
Reklama

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 64-letniemu mężczyźnie, który we Wszystkich Świętych “uprowadził” autobus przegubowy z bazy MPK w Rzeszowie. 

Jak informowaliśmy, 1 listopada tuż przed godz. 14:00 z zajezdni MPK przy ul. Lubelskiej były kierowca MPK “uprowadził” autobus przegubowy marki Solaris. Sprawcą okazał się 64-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Przejechał on około 1,5 km.

Kierowcy udało się dojechać do Trzebowniska. Tam został on ujęty przez pracowników pogotowia technicznego MPK, a następnie zatrzymany przez policjantów, których powiadomiono o zdarzeniu. 

Jak nas w poniedziałek poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, 64-latek trafił do policyjnego aresztu. – Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut zaboru pojazdu mechanicznego w celu krótkotrwałego użycia – przekazuje nam nadkom. Adam Szeląg. 

Przestępstwo, którego dopuścił się 64-latek, jest ścigane z urzędu. Z uwagi na znaczną wartość skradzionego mienia czyn ten jest zagrożony karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. – Podejrzany przyznał się do winy i skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze – wyjaśnia nadkom. Adam Szeląg.

Karę, jaką dla siebie zaproponuje były kierowca MPK, musi zatwierdzić jeszcze prokurator, a na końcu sąd. “Uprowadzony” we Wszystkich Świętych autobus to jeden z 30 przegubowców, które miasto kupiło w ub. r. Kosztowały one prawie 55 mln zł.  

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: