Ośmiu pseudokibiców usłyszało zarzuty za udział we wrześniowej ustawce kiboli Resovii i Stali w Rzeszowie. Policja namierza kolejnych uczestników bójki.

[Not a valid template]

 

Do ustawki doszło 29 września przed godz. 22:00 w rejonie ulic Ofiar Katynia i Wyzwolenia na rzeszowskim osiedlu Baranówka. Na środku drogi w bójce uczestniczyło około 40 kiboli Resovii i Stali Rzeszów. Bezpośrednio po zdarzeniu policjanci nikogo nie zatrzymali, bo chuligani zdążyli uciec.

Jeden z mężczyzn, który był zakrwawiony, twierdził, że w bójce nie brał udziału, tylko się… przewrócił.

Ustalaniem personaliów uczestników ustawki zajęli się policjanci wydziału do walki z przestępczością pseudokibiców rzeszowskiej komendy miejskiej. Funkcjonariusze zabezpieczyli także nasze nagranie, które ujawniliśmy z bójki chuliganów.

Kilkutygodniowa praca policjantów przynosi już pierwsze efekty. Ustalili personalia pierwszych kiboli biorących udział w ustawce. Zarzuty udziału w bójce usłyszało ośmiu pseudokibiców w wieku od 19 do 28 lat.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Sześciu z Resovii i dwóch ze Stali. Wszyscy zgłosili się do komendy na wezwania. Nie byli zatrzymywani – mówi Adam Szeląg z rzeszowskiej policji.

Kibolom grozi do trzech lat więzienia. Policja twierdzi, że zarzuty dla wspomnianych ośmiu mężczyzn to nie koniec sprawy. Funkcjonariusze wciąż ustalają pozostałych uczestników bijatyki.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama