Kilka kilogramów białego proszku, odczynniki i kilkaset fiolek znaleźli policjanci w jednym z mieszkań w centrum Rzeszowa. Wstępne badania wykazały, że zabezpieczona substancja to steryd – testosteron. Zatrzymano 23-letniego mężczyznę.[Not a valid template]

Wczoraj policjanci uzyskali informację, że w jednym z mieszkań w centrum Rzeszowa znalezione zostały strzykawki oraz zakrwawione igły. Funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu rożne substancje chemiczne. Na miejsce wysłano policyjną ekipę dochodzeniowo-śledczą, techników kryminalistyki, policjantów z wydziałów dochodzeniowego i kryminalnego oraz ekspertów z zakresu fizyko-chemii laboratorium kryminalistycznego komendy wojewódzkiej.

Policjanci znaleźli w workach foliowych około 3 kg białego proszku. Część była ukryta w specjalnych skrytkach. Zabezpieczono również liczne odczynniki chemiczne, setki szklanych ampułek, fiolki laboratoryjne. W mieszkaniu znaleźli także wagę laboratoryjną, etykiety, znaki holograficzne.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Mieszkaniec wynajmował 23-letni mieszkaniec powiatu strzyżowskiego. Młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Znalezione substancje zostały wysłane do badań. Ich wstępne wyniki wykazały, że zabezpieczony biały proszek to steryd – testosteron, stosowany w lecznictwie i kulturystyce. Jego wprowadzanie do obrotu lub przechowywanie w celu wprowadzenia do obrotu bez pozwolenia jest zabronione. Taki też zarzut przedstawili zatrzymanemu policjanci. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Reklama