Reklama

Interesujesz się muzyką i kulturą lokalną? Chcesz odszukać i opisać historię ciekawych zespołów, kompozytorów, solistów związanych z miastem? Zgłoś się do projektu „Muzyczny Rzeszów”.

To wyzwanie dla ludzi słuchających, piszących, fotografujących i nagrywających. Projekt „Muzyczny Rzeszów” organizuje ogólnopolski portal MapaKultury.pl oraz Estrada Rzeszowska w ramach działania Rzeszowskiego Inkubatora Kultury

Mapa Kultury to portal o kulturze lokalnej, na którym każdy może dodać swój punkt i zdefiniować, co wpływa na tożsamość miejsca.

Po ubiegłorocznym projekcie „Rzeszów na Mapie Kultury” organizatorzy odkryli, że poza oficjalną listą zabytków i sławnych postaci w mieście, jest dużo interesujących, niszowych zjawisk wartych odkrycia i opisania.

– Dzięki wiedzy i aktywności uczestników Mapa Kultury wzbogaciła się o punkty związane z wielokulturowością miasta, śladami po epoce PRL-u, adresami mniej lub bardziej oficjalnych instytucji kultury i rzeszowskim street art’em – uważa Ewelina Jurasz z Estrady Rzeszowskiej.

Tym razem organizatorzy szukają chętnych i gotowych na odkrywanie muzycznych stron miasta. Mogą to być zespoły współczesne i z przeszłości, muzycy tradycyjni i raperzy. Ważne, żeby do nich dotrzeć i posłuchać ich opowieści. A następnie pokazać je w ciekawy sposób na portalu.

Projektowi towarzyszyć będą dziennikarze – Magdalena Mach z Gazety Wyborczej i Andrzej Sroka z Radia Rzeszów. Będą służyć pomocą merytoryczną i techniczną oraz podpowiedzą jak napisać reportaż, jak przeprowadzić wywiad, gdzie szukać informacji.

Jeśli cię to interesuje i twoja pasją jest dziennikarstwo, masz lekkie pióro i zacięcie fotograficzne – zgłoś się. Uczestnicy projektu, oprócz satysfakcji, mogą liczyć na nagrody książkowe.

Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 10 września. Należy je wysyłać na adres: kontakt@inkubatorkultury.eu. W treści trzeba podać: imię i nazwiskom, telefon, datę urodzenia i zainteresowania. Jeżeli ktoś ma dodatkowe pytania może dzwonić na numer: 530-023-060. Pierwsze warsztaty odbędą się 13 września.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.