Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

U 14 dzieci z rzeszowskich żłobków i przedszkoli wykryto salmonellę – dowiedział się Rzeszów News. Sanepid wszczął dochodzenie epidemiologiczne. 

– Wśród rodziców panuje zaniepokojenie. W co najmniej dwóch żłobkach prawdopodobnie potwierdzono salmonellę. Sanepid kieruje dzieci na testy, są sprzeczne informacje – poinformowała nas w piątek po południu pani Magdalena, Czytelniczka Rzeszów News.

Wiesław Kwater, wicedyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, potwierdza, że salmonellę potwierdzono już u 14 dzieci, które uczęszczają do żłobków i przedszkoli na terenie Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

– Mamy 14 potwierdzonych przypadków. To dzieci z kilku prywatnych placówek – powiedział Kwater. Nie precyzuje jednak, w jakich żłobkach i przedszkolach wykryto salmonellę. W placówkach zarządzanych przez miasto, salmonelli dotychczas nie stwierdzono.

– Dzieci miały typowe objawy dla salmonelli: biegunkę, wymioty, bóle brzucha, podwyższoną temperaturę – mówi Wiesław Kwater.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Sanepid wszczął dochodzenie. Szuka źródła zakażenia, nie wyklucza, że część zatruć ma związek z wirusowym zakażeniem z grupy rotawirusów. – Na razie nie znamy źródła zatruć. Dzwonimy do rodziców i placówek, prosimy o większy reżim sanitarny – dodaje Kwater. 

W tym tygodniu sanepid rozesłał do wszystkich żłobków i przedszkoli pisma, by placówki na terenie miasta i powiatu rzeszowskiego dokładnie dezynfekowały pomieszczenia, a dzieci częściej myły ręce.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama