Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Lubisz deskorolkę? Jeździsz na desce albo chcesz dopiero zacząć? To ta impreza jest właśnie dla ciebie. 19 marca w Rzeszowie odbędą się zawody deskorolkowe.

Wszyscy miłośnicy jazdy na deskorolce 19 marca (sobota) będą mieli okazję uczestniczyć w zawodach we Wrotkarni WyWrotki Rzeszów (ul. Szpitalna 5). W planach przejazdy, w których zawodnicy muszą zaprezentować jak najlepszą gamę tricków. Przewidziane są też best tricki – zwycięzcami zostają ci, którzy na przeszkodach wykonają najlepszą ewolucję. 

Jazda na deskorolce od 2016 roku wchodzi w skład sportów olimpijskich. Przekonanie iż jest to sport dla chłopaków przechodzi do lamusa. Z roku na rok, coraz więcej dziewczyn jeździ na deskorolce, odnosząc sukcesy na arenie polskiej i międzynarodowej. 

Na dowód zainteresowania może posłużyć rzeszowska szkółka deskorolki i hulajnogi – Sk8 School, która nie tylko pomaga stawiać pierwsze kroki w tej dyscyplinie, ale przygotowuje do startu w zawodach. Chętnych nie brakuje na zajęcia z doświadczonymi trenerami.

Organizatorzy przewidują, że w zbliżających się zawodach weźmie udział około 600 osób w wieku od 7 do 50 lat i około 50 osób w wieku od 15 do 30 lat. W trakcie zawodów planowane są best tricki (mini rampa, handrail, ilość i przeszkody), konkurencja niespodzianka, wyścigi na czas po super śliskiej nawierzchni toru.

Zawody deskorolkowe Sk8 Events organizuje wraz z Undercover Entertaiment. Start w zawodach jest bezpłatny. Uczestnicy ponoszą jedynie koszt wejściówki do lokalu (25 zł osoby jeżdżące, 5 zł widzowie). Zapisy odbędą się na miejscu, w dniu wydarzenia.

Harmonogram zawodów:

– 12:00 – warm-up session/zapisy

– 14:00 – zawody/jam session

– 18:00 – best tricki

– 20:00 – rozdanie nagród

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama