Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Jak zmienił się świat z powodu pandemii? I czy można żyć w nim bezpiecznie? Stolica Podkarpacia szuka rozwiązań i oczekuje, że pomogą jej w tym… uczniowie szkół podstawowych.

Miasto Rzeszów we współpracy ze Spice Gears Academy Podkarpackie zaprasza do udziału w online hackathonie #kidsHACK. W zawodach programowania i projektowania 3D rozwiązań dla Rzeszowa mogą wziąć udział dzieci ze stolicy województwa.

Głównym celem #kidsHACK jest promocja robotyki, nauk ścisłych i nowoczesnych technologii jako szansy na najlepszą przyszłość dla młodych uczniów.

– Projekt skierowany jest do dzieci szkół podstawowych oraz ich nauczycieli. Ważnym elementem projektu jest zaangażowanie dzieci w prace nad poprawą jakości życia
w mieście – tłumaczy Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Wszystkie dzieci, które chcą uczestniczyć w online hackathonie, powinny skontaktować się ze swoimi szkołami. Projekt rozpocznie się 27 maja o godz. 10:00. Uczestnicy zostaną podzieleni na 4-osobowe drużyny (wiek 9-13 lata). Dzieciom zostaną przypisane role: konstruktora, kapitana, mówcy i grafika.

Współorganizatorami projektu są #kidsHACK, Rzeszów Smart City, Szkoła Podstawowa nr 25 im. Prymasa Tysiąclecia, Centrum Medyczne “Medyk”.

(cm)

redakcja@rzeszow-ews.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: