Zdjęcie: materiały prasowe

Mensa zachęca mieszkańców Podkarpacia do zbadania swojego ilorazu inteligencji – w sobotę (21 stycznia) w Hotelu Rzeszów. 

Ostatnie badanie IQ odbyło się w Rzeszowie jeszcze w 2021 roku. Liczba miejsc jest ograniczona, więc warto pospieszyć się z zapisami.

Testy IQ prowadzone są przez psychologów. Nie zawierają żadnych zadań matematycznych ani językowych, lecz obrazkowe i mierzą inteligencję abstrakcyjną. Może do nich podejść każdy, a wynik będzie niezależny od wykształcenia czy też umiejętności matematycznych.

Wyniki testów będą poufne i nie zostaną nigdzie opublikowane. Każdy uczestnik otrzyma certyfikat potwierdzający jego wynik, a najlepsi (z wynikiem co najmniej 130 IQ w skali Wechslera) zostaną zaproszeni do członkostwa w Stowarzyszeniu Mensa Polska.

Koszt udziału w teście to 75 zł. W teście mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 15 lat. Zapisy na stronie Mensy. Na miejscu potrzebny będzie dokument ze zdjęciem oraz – w przypadku osób niepełnoletnich – pisemna zgoda rodzica lub opiekuna.  

Mensa to najstarsza i najbardziej znana organizacja zrzeszająca osoby o najwyższym ilorazie inteligencji. Została założona w Anglii w 1946 roku przez Rolanda Berrila – adwokata, i dr. Lance’a Ware’a – naukowca i prawnika.

Jedynym kryterium przynależności do stowarzyszenia jest IQ mieszczące się w górnych 2 proc. populacji. Do stowarzyszenia należy ponad 134 tys. osób w ponad 100 krajach. W Polsce Mensa funkcjonuje od 1989 roku i liczy obecnie ok. 1900 członków.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Organizacja propaguje wiedzę o inteligencji, a miejsce w niej znajdą zarówno umysły ścisłe jak i humanistyczne. Członkowie stowarzyszenia spotykają się na różnego rodzaju zjazdach i spotkaniach, zarówno lokalnych, ogólnopolskich jak i międzynarodowych.

Grupa rzeszowska Mensy liczy już ponad 50 osób. – Zrzeszamy ludzi o bardzo różnych zawodach i zainteresowaniach. Nowi członkowie są dla nas szansą na poznanie nowych i ciekawych perspektyw i poglądówmówi Paweł Stawarz, koordynator rzeszowskiej Mensy.

Zaproszenia

Mieliśmy dla Was trzy zaproszenia na test. Aby je otrzymać, należało prawidłowo odpowiedzieć na pytanie: kto i gdzie w Polsce poprowadził pierwszą sesję testową IQ przez Mensę?

Na odpowiedzi czekaliśmy do soboty (14 stycznia), do godz. 20:00. Prawidłowa odpowiedź to Ed Vincent, który pierwszą sesję testową przeprowadził w Warszawie. Zaproszenia otrzymują: Dominik Janecki, Katarzyna Czyrek i Julia Wiater. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama