Reklama

26 sierpnia br. w Rzeszowie, przy ul. Langiewicza 4 (Wojskowa Przychodnia Specjalistyczna), odbędzie się kolejna tura badań w osteobusie. Diagnostykę prowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza.

Osteoporoza jest chorobą dotykającą coraz większej liczby osób w naszym kraju. Cierpi na nią około 2,7 miliona ludzi. Rozwija się bezobjawowo. Powoduje zmiany w strukturze kości, przez co są coraz słabsze oraz bardziej podatne na złamania. Najczęściej zapadają
na nią kobiety po menopauzie.

Choruje co trzecia kobieta po 50 roku życia

Według statystyk na osteoporozę choruje co trzecia kobieta po 50 roku życia. Nie jest to jednak wyłącznie choroba kobiet – zapadają na nią również mężczyźni, a także osoby młode. W osteobusie powinny zbadać się także osoby palące papierosy, pijące duże ilości kawy, alkoholu, ale również spożywające zbyt mało przetworów mlecznych.

Wykryj osteoporozę w stanie bezobjawowym

Densytometria jest podstawowym badaniem, które umożliwia rozpoznanie osteoporozy, również w jej stadium bezobjawowym, czyli przed złamaniem kości czy kręgosłupa. Metoda ta precyzyjnie mierzy masę kostną – z dokładnością do 1 proc. Jest to rodzaj badania
wykorzystującego niewielkie dawki promienia rentgenowskiego. O wiele niższe niż przy klasycznym zdjęciu rentgenowskim klatki piersiowej czy kości. Eksperci podkreślają, iż wyniki mogą sygnalizować konieczność uzupełnienia witaminy D3 oraz wapnia w diecie.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Bezbolesne badanie trwa kilka minut

Diagnostyka polega na radiologicznym pomiarze tkanki kostnej z kręgosłupa lędźwiowego lub szyjki kości udowej. Nie trzeba się do niej przygotowywać. Trwa zaledwie kilka minut. Konieczne jest jedynie zdjęcie biżuterii czy metalowych elementów. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia pomiaru jest ciąża.

Zespół osteobusa zaprasza na badania, które kosztuje 45 złotych.

Zapisy telefonicznie 512351600

www.osteoporozakrakow.pl

Reklama