Festiwal odbędzie się w tym roku w dniach od 9 do 15 maja 2015 r. Zaprezentowanych zostanie w sumie 17 spektakli dla dzieci i dorosłych.

Maskarada, jak zwykle, odbędzie się w rzeszowskim Teatrze Maska. Jak zapewnia Monika Szela, dyrektor teatru, w programie festiwalu każdy znajdzie coś dla siebie. Przed południem prezentowane będą spektakle dla dzieci, wieczorem dla dorosłych.

– Festiwal otworzymy naszym premierowym spektaklem „Piotruś Pan” – mówi Szela. -Zostanie pokazany poza konkursem. Tak jak nasze „Białe małżeństwo”.

Podczas tegorocznej edycji festiwalu na scenach Teatru Maska zaprezentowanych zostanie 10 spektakli dla dzieci.

– Będą to m.in. „Pan Satie” Teatru Atofri z Poznania, „Smoki” Teatru Animacji z Poznania, „Dziób w dziób” Teatru Baj Pomorski z Torunia, „Koralina” Teatru Pinokio z Łodzi, „Władca skarpetek” Teatru Lalki i Aktoraz Wałbrzycha oraz „Pan Bam i Ptak Agrafka” Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” z Kielc – wylicza Monika Szela.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Szczególnie ta ostatnia propozycja może wzbudzić spore zainteresowanie. – To pierwsza pantomima w teatrze dla dzieci – dodaje dyrektor Szela. – To coś wyjątkowego, nietypowego.

Program festiwalu dopełnią spektakle dla dorosłych. W tym roku będą to m.in.: „Songs for Alice” Teatru Wilde und Vogel z Niemiec, „Faust-sny” Teatr Lalek z Grodna (Białoruś), „Mistrz i Małgorzata”. Ten ostatni spektakl, to wspólne dzieło Teatru Malabar Hotel w Białymstoku i Teatru Dramatycznego w Warszawie.

Od kilku lat Maskarada ma formułę konkursu. Także w tym roku przyznane zostaną nagrody w kilku kategoriach: Najlepszy Spektakl dla Dzieci, Najlepszy Spektakl dla Dorosłych, Najlepszy Aktor, Najlepsza Aktorka oraz Najlepszy Animator.

Program Festiwalu dopełnią liczne imprezy towarzyszące i spotkania z artystami. Szczegóły program dostępny jest TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama