Pięć imprez do wyboru mają internauci, którzy zdecydują, jak Rzeszowski Dom Kultury w przyszłym roku będzie świętował 5-lecie swojej działalności. Głosujący mają szanse na nagrody.

Propozycje zostały upublicznione na platformie Dobry Pomysły. Projekt pod nazwą „Wybierz imprezę na 5-lecie Rzeszowskiego Domu Kultury” ma pomóc wyłonić najlepszą imprezę, która zdaniem mieszkańców, będzie atrakcyjna na jubileusz RzDK.

Jedną z propozycji jest „Festiwal Muzyki Folk i Etnicznej”. Celem tej imprezy jest promocja muzyki i występy artystów nawiązujących do kultury folku. Festiwal wzbogaci wystawa strojów ludowych i warsztaty muzyczne oparte na dawnym brzmieniu.

Ciekawą propozycją są także jamajskie klimaty w postaci imprezy „Reggae nad Wisłokiem”. Jest to koncert muzyczny na scenie rzeszowskich bulwarów. Wystąpią amatorskie zespoły reggae, ska lub rock reggae. Gwiazdą wieczoru będzie jedna z legend polskiego reggae.

Dodatkowo zaplanowano imprezy plenerowe w klimatach Jamajki: warsztaty muzyki reggae, rękodzieła i kulinarne.

Rzeszów pobije rekord?

Na kolejnej imprezie „Festiwal Muzyki Rockowej” , mieszkańcy Rzeszowa będą mogli pobić rekord Guniessa w liczbie gitar grających utwór „Hey Joe”. Rekord należy do Wrocławia, a utwór został zagrany przez 7273 gitarzystów w 2012 roku.

Dla dzieci i rodziców zaproponowano „Bulwary Sztuki”, czyli wspólną zabawę i naukę. W planie imprezy: warsztaty przestrzenne, budowanie latawców, aktywne animacje, klub małego artysty, gigantyczne „piłkarzyki” oraz ścianka wspinaczkowa. Na koniec występ teatru tańca oraz koncert gwiazdy wieczoru.

Amatorów malarstwa zainteresuje „Plener Malarski”. Jest on skierowany dla dzieci, młodzieży i dorosłych interesujących się tą dziedziną sztuki. Podczas pleneru powstaną dzieła inspirowane pięknem i przyrodą ziemi rzeszowskiej.

Dla głosujących nagrody

Rzeszowski Dom Kultury powstał 1 stycznia 2010 roku.

– Działalność kulturalną prowadzimy na terenie całego miasta. Oprócz szerokiej gamy zajęć artystycznych dla różnych grup wiekowych, organizujemy wypoczynek zimowy i wakacyjny dla dzieci oraz interesujące imprezy plenerowe. W przyszłym roku nasza jednostka obchodzi 5-lecie założenia. Chcemy, by to mieszkańcy stolicy Podkarpacia zdecydowali w jaki sposób będziemy wspólnie świętować – mówi Mariola Cieśla, dyrektor Rzeszowskiego Domu Kultury.

Konkurs „Wybierz imprezę na 5-lecie Rzeszowskiego Domu Kultury” trwa od 18 sierpnia do 22 września 2014 r. na platformie Dobre Pomysły.

– Czekamy na głosy mieszkańców Rzeszowa. Impreza, która zdobędzie największą liczbę głosów, zostanie zrealizowana w sezonie kulturalnym w 2015 roku. Zachęcamy także do komentowania zamieszczonych propozycji. Autorów najciekawszych naszym zdaniem komentarzy oraz osobę, która odda największa liczbę głosów nagrodzimy zestawami firmowych gadżetów Rzeszowskiego Domu Kultury oraz miesięcznymi karnetami (w listopadzie 2014 r.) na zajęcia fitness lub siłowni zlokalizowanych na terenie miasta – mówi Mariola Cieśla.

Link do projektu, gdzie można oddawać głosy TUTAJ.

Dobre Pomysły

To internetowa platforma społeczna, która w swoim założeniu gromadzi dobre pomysły i rozwiązania od społeczeństwa, które mają wspierać rozwój miasta. Platforma jest nowym kanałem wspomagającym komunikację samorządu z mieszkańcami Rzeszowa.

– Każdy może zagłosować oraz dodać komentarz w projekcie poprzez wcześniejsze zalogowanie się na portal dobrepomysly.erzeszow.pl. Rejestracji dokonuje poprzez własne konto internetowe lub przez konto na profilu Facebook – mówi Monika Sanek-Żmuda ze Sprinet Polska, firmy współtworzącej platformę.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama