We wtorek w rzeszowskiej hali Podpromie rozpoczęły się Podkarpackie Targi Edukacujne EduSalon. Swoje oferty prezentuje ponad 100 wystawców.

[Not a valid template]

 

Targi potrwają do środy. Prezentują się na nich uczelnie m. in. z Wielkiej Brytanii, Danii, Holandii, Łotwy, Szwecji, szkoły doskonalenia zawodowego, wydawnictwa, internetowe portale edukacyjne. Można się zapoznać także z ofertami rzeszowskich uczelni: Uniwersytetu Rzeszowskiego, Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Wyższej Szkoły Prawa i Administracji.

Na stoisku WSPiA prezentowana jest najnowocześniejsza na Podkarpaciu uczelniana strzelnica elektroniczna. Każdy chętny może spróbować swoich sił, strzelając z repliki broni Glok 17 lub Beretta z symulatorem odrzutu. Jest też część wyposażenia laboratorium kryminalistycznego, studenci WSPiA pokazują, jak pobierane są odbitki palców oraz w jaki sposób specjaliści zbierają ślady na miejscu przestępstwa. Każdy może otrzymać pamiątkową kartę daktyloskopijną.

Na stoisku WSIiZ są quizy i konkursy np.: quiz „Milionerzy” z wiedzy ogólnej, o 3 poziomach trudności (licealista, student i wykształciuch) – pytania z wiedzy ogólnej. Dodatkowo, o każdej pełnej godzinie począwszy od godz. 10.00 jest „szybki quiz z wiedzy o uczelni”, pytanie – odpowiedź – gadżet. Na rozgrzewkę są proste pytania za drobne gadżety, później jest nieco trudniej, bo gra toczy się o koszulki, kubki a nawet pendrive’y. Nagrody można zdobywać za rywalizację na x-boxie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na targach są również doradcy z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Rzeszowie, którzy pomagają niezdecydowanym osobom w określeniu preferencji i zainteresowań zawodowych, kierunku kształcenia oraz w wyborze uczelni i zawodu. Z kolei Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zorganizowały kiermasz książek – prawie 4 tys. publikacji z różnych dziedzin wiedzy, np. poradniki, opracowania literackie, biografie, literatura piękna, bajki, baśnie oraz legendy.

Drugi dzień Podkarpackich Targów Edukacyjnych rozpoczną się o godz. 9:00.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama