Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Złote myśli na tercet żeński i głos rozsądku – to propozycja Teatru Capitol dla rzeszowskiej publiczności z okazji Dnia Kobiet. W spektaklu „Zdobyć, Utrzymać, Porzucić” (5 marca) będziemy mogli zobaczyć Katarzynę Zielińską, Katarzynę Żak i Olgę Bończyk oraz usłyszeć Artura Andrusa.

Znów gwiazdy znane ze srebrnego ekranu pojawią się w Filharmonii Podkarpackiej. Tym razem rzeszowska publiczność będzie miała okazję zobaczyć zjawiskowe trio: Katarzynę Zielińską, która będzie zdobywać mężczyznę; Katarzynę Żak, która będzie starała się utrzymać przy sobie mężczyznę, oraz Olgę Bończyk, która mężczyznę będzie porzucać.

Te trzy oblicza damsko-męskich relacji aktorki zaprezentują w spektaklu muzycznym „Zdobyć, Utrzymać, Porzucić” śpiewając świetnie zinterpretowane piosenki.

W repertuarze znajdą się zarówno poruszające i nostalgiczne utwory, jak i lekkie oraz żartobliwe kompozycje. Krzysztof Jaślar – autor scenariusza i reżyser przedstawienia – wybrał hity polskiej muzyki rozrywkowej oraz zagraniczne utwory cieszące  się niesłabnącą popularnością przez wiele lat.

Ta niezwykle kobieca komedia ukaże różne oblicza kobiecości: słodką idiotkę, kurę domową, herod-babę, kobietę kumpla, dzidzię piernik, kobietę bluszcz itp. Kobietę w pracy, na zakupach, na urlopie, podczas wyjazdu integracyjnego, na randce, w Urzędzie Stanu Cywilnego i w sądzie.

Do tego dojdą jeszcze tematy parytetu, szowinizmu obojga płci, feminizmu, diety, kosmetyków, salonów piękności, chirurgii plastycznej, prezentów, biżuterii, asertywności w kontaktach z płcią przeciwną oraz szeroko rozumianego poradnictwa odpowiadającego na fundamentalne pytanie: jak?

To wszystko zostanie przeplatane dobrym żartem i wyszukanymi „wstawkami” Artura Andrusa, który za sceny będzie pełnił rolę głosu rozsądku.

Spektakl odbędzie się 5 marca (niedziela) o godz. 16:00. Bilety w cenie 90/99 zł można kupić w kasie Filharmonii Podkarpackiej, biurze edma.art, ul. Kościuszki 5/1, Trasie Podziemnej – Rynek, oraz: www.teatralne.info , www.biletyna.pl,  www.kupbilecik.pl.

Bilety zbiorowe można zamówić telefonicznie kontaktując się z Edwardem Małkiem pod numerem telefonu: 506 55 39 37 lub 501 28 58 63 oraz e-mailowo: biuro@edma.art.pl, edmaart.impresariat@gmail.com, www.teatralne.info

Spektaklowi „Zdobyć, Utrzymać, Porzucić” patronuje Rzeszów News.

Mieliśmy dla Was cztery pojedyncze zaproszenia. Aby je zdobyć, należało odpowiedzieć na pytanie: w jakim mieście urodził się Artur Andrus? Jest to oczywiście Lesko.

Otrzymaliśmy rekordową ilość zgłoszeń, z czego wybraliśmy cztery osoby. Są to: Kamil Szpak, Adrian Ziomek, Klaudia Jasiewicz oraz Iwona Chamera. Zwycięzcom gratulujemy oraz prosimy o kontakt z redakcją.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: