W piątkowy wieczór (31 stycznia) o godz. 19.00 filharmonicy podkarpaccy zagrają pod batutą Adama Klocka, zdobywcy Grammy. Na kontrabasie Jacek Mirucki.

Czy kontrabas spełni się w roli instrumentu solowego? Na to pytanie odpowie solista, który da się poznać w Koncercie „Paganiniego kontrabasu” – Giovanni Bottesiniego. Nie mniejsze pole do popisu będzie miała orkiestra. Uwertura Rossiniego do opery „Wilhelm Tell”, oparta na legendzie o szwajcarskim bohaterze narodowym, to tak naprawdę czteroczęściowy poemat symfoniczny. Rozpocznie go przepiękne, nastrojowe Andante, Allegro przyniesie ilustrację burzy, a drugie, pastoralne Andante doprowadzi do żywiołowego Finału.
Na zakończenie Mozart i jego Serenada, która swój szczególny urok zapewnia instrumentacji z wiodącą rolą instrumentów dętych.

Filharmonicy wystąpią pod batutą Adama Klocka, szefa Filharmonii Kaliskiej, który wspólnie z zespołem Włodka Pawlika, amerykańskiego trębacza Randy’ego Breckera w towarzystwie Orkiestry Filharmonii Kaliskiej nagrali płytę „Night in Calisia”, która w niedzielę zdobyła nagrodę GRAMMY. Pomysłodawcą całego projektu była Adam Klocek, który dyrygował podczas nagrywania płyty. Premiera płyty „Night in Calisia” odbyła się w listopadzie 2012 r.

W programie:

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

G. Rossini – Uwertura do opery „Wilhelm Tell”
G. Bottesini – II Koncert na kontrabas h-moll
W.A. Mozart – Serenada D-dur nr 9 KV 320 ”Róg pocztowy”

Cena biletu:
normalny – 30 zł, ulgowy – 20 zł

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama