Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Bezpłatne porady dotyczące wad postawy i chorób układu ruchu, badania EKG, a także udział w zajęciach z redukcji stresu – to czeka na mieszkańców Tyczyna i okolic, którzy wezmą udział w niedzielę, 8 grudnia, w akcji “Zdrowie na zimę”.

Do udziału w akcji profilaktycznej “Zdrowie na zimę” zachęca Urząd Miejski w Tyczynie. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury
w Tyczynie (ul. Mickiewicza 1), od godz. 10:00 do 16:00.

Na uczestników czekają m.in. konsultacje z wykwalifikowanym fizjoterapeutą, który szczególną uwagę poświęci problemom układu ruchu u dorosłych i ocenie wad postawy u dzieci. Uzupełnienie konsultacji  stanowić będzie prezentacja odpowiednich ćwiczeń korekcyjnych.

Na miejscu wykonywane będą również badania EKG, które następnie zinterpretuje doświadczony lekarz. Oprócz tego, na stanowisku pielęgniarskim przeprowadzane będą pomiary ciśnienia tętniczego i poziomu cukru we krwi.

Dodatkowo, wszyscy chętni będą mieli możliwość uczestnictwa w wykładach na temat choroby wrzodowej żołądka, prowadzonych przez farmaceutę – Przemysława Szybkowskiego. Wykłady odbędą się o godz. 10:30 i 13:30.

Następnie każdy z obecnych będzie miał możliwość wykonania szybkich testów na helicobacter pylori – bakterii, której obecność zwiększa ryzyko zapaleń żołądka i wrzodów .

Dla uczestników przygotowano również warsztaty z redukcji stresu z masażem twarzy i dłoni, prowadzone przez trenera personalnego – Konrada Mężyńskiego. Dodatkową atrakcję stanowić będą konkursy z nagrodami i animacje dla dzieci.

Celem akcji  „Zdrowie na zimę” jest podniesienie świadomości mieszkańców gminy Tyczyn na temat chorób cywilizacyjnych, wywołanych stresem i niezdrowym trybem życia oraz profilaktyka chorób układu ruchu.

Szczegółowy program:

– 10.30 i 13.30 – wykład na temat choroby wrzodowej żołądka – Przemysław Szybkowski, farmaceuta

– testy na obecność Helicobacter Pylori

– zajęcia z redukcji stresu z masażem twarzy i dłoni – Konrad Mężyński, trener personalny

– pomiary ciśnienia i cukru we krwi

– ocena wad postawy u dzieci

– poradnictwo dla osób z chorobami układu ruchu

– EKG z interpretacją lekarza

– konkursy z nagrodami

– animacje dla dzieci

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: