Zdjęcie: Pixabay

Edukacja i zabawa – tak będzie w sobotę (16 września) w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Zabierzcie swoje dzieci. Nudzić się nie będą. 

KSW nr 2, wspólnie z Uniwersytetem Rzeszowskim, organizuje „Zdrowy Powrót do Szkoły 2023”. – To okazja, aby wzmocnić zdrowie naszych pociech i uzyskać cenne informacje na temat dbania o ich dobre samopoczucie – zachęcają pomysłodawcy akcji. 

W sobotę szpital, a dokładnie Regionalny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla Dzieci i Młodzieży (wejście od ul. Leszka Czarnego) od godz. 9:00 stanie się miejscem, gdzie dzieci i młodzież będą mogły czerpać wiedzę i doświadczenie z wielu dziedzin zdrowia.

„Zdrowy Powrót do Szkoły 2023” jest organizowany z myślą o dzieciach w wieku szkolnym. Wydarzenie jest bezpłatne, nie wymaga wcześniejszych zapisów, z wyjątkiem indywidualnych konsultacji fizjoterapeutycznych.

Strefy dla zdrowia i wiedzy

Na uczestników czekają liczne atrakcje, które mają uświadamiać zarówno dzieci, jak i ich rodzicom, jak ważne są: zdrowy styl życia, prawidłowa postawa ciała, aktywność fizyczna i odpowiednia dieta.

W strefie fizjo eksperci fizjoterapii pomogą ocenić postawę ciała dzieci i młodzieży oraz udzielą porad. W strefie opieki medycznej dowiedzą się, jak reagować w stanach nagłego zagrożenia zdrowia i życia, jak rozpoznawać reakcje alergiczne czy przypadki zakrztuszeń.

– Ocenimy wzrost, waga, wskaźnik BMI, naniesiemy dane na siatki centylowe i ocenimy, czy zbadane parametry są proporcjonalne do wieku dziecka. W razie jakichkolwiek nieprawidłowości, pokierujemy do właściwego lekarza – zapowiadają organizatorzy.

W strefie zdrowego stylu życia będą porady dietetyczne oraz zajęcia edukacyjne z zakresu zdrowego żywienia – dietetycy przeprowadzą analizę składu ciała. Od sportowców dowiecie się, dlaczego warto ćwiczyć i uprawiać sport.

W strefie bezpieczeństwa będzie mowa o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i pieszym, a także zagadnieniach epidemiologicznych. W strefie zdrowia psychicznego dowiecie się, jak poprawić pamięć i koncentrację, będzie też mowa o diagnostyce mózgu. 

Prelekcje na dodatek 

Dodatkowo, odbędą się prelekcje na różne tematy związane ze zdrowiem i bezpieczeństwem. – Wykłady zapewniają nie tylko cenną wiedzę, ale także zabawę – zachęca do udziału w akcji Anna Łukawska-Kuźma z KSW nr 2 w Rzeszowie.

Podczas „Zdrowego Powrotu do Szkoły 2023” uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, dlaczego sport jest kluczem do zdrowia, jak podróżować bezpiecznie samochodem, a także jak można pomóc chorym dzieciom angażując się w wolontariat. 

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama