Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie wprowadził nowy kontakt z doradcą zawodowym. Można z nim porozmawiać poprzez popularny komunikat internetowy Skype.

Kontakt z doradcą zawodowym za pośrednictwem Skype’a jest możliwości od poniedziałku (23 maja). WUP zapewnia, że doradca odpowie na każde pytanie z zakresu doradztwa zawodowego.

Skype to popularny komunikator internetowy, który pozwala prowadzić rozmowy głosowe, video i tekstowe.  Można go zainstalować i używać na komputerze lub pobrać na telefon komórkowy, by być w kontakcie w każdej chwili. Skype działa na wielu modelach telefonów komórkowych czy urządzeniach takich jak przenośne konsole do gier.

– Rozwiązanie ma charakter praktyczny.  Staramy się wykorzystać istniejące zdobycze cywilizacyjne, by być bliżej osób potrzebujących wsparcia na rynku pracy – mówi Mateusz Kutrzeba, wicedyrektor ds. rynku pracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

Łączcie się przez Skype’a

Od poniedziałku w godzinach pracy każdego z czterech podkarpackich centrów informacji i planowania kariery zawodowej (Rzeszów, Przemyśl, Tarnobrzeg, Krosno), doradca zawodowy będzie dyżurował przy komputerze z komunikatorem.

WUP zapewnia, że wprowadzenie porad za pośrednictwem Skype’a nie oznacza, że osobisty kontakt z doradcami będzie już nieaktualny.

– Jeśli jednak możemy służyć pomocą i wiedzą naszych doradców także zdalnie, wirtualnie, to wystarczy się z nami połączyć. Każde z centrów posiada swój adres do wyszukania. Łączcie się z nami – zachęca Mateusz Kutrzeba.

Rzeszowskie Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP znajduje się przy ul. Langiewicza 15, tel./fax.: 17 773 70  71, 773 70 87, e-mail: ciz-rzeszow@wup-rzeszow.pl

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Skype – nazwa użytkownika do wyszukania: ciipkz-rzeszow@wuprzeszow.onmicrosoft.com

Link do instrukcji korzystania z komunikatora znajdziecie TUTAJ.

Centra Informacji i Planowania Kariery Zawodowej

To wyspecjalizowane placówki Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie prowadzące poradnictwo zawodowe. Ich pracownicy udzielą pomocy i informacji przy podejmowaniu decyzji zawodowych oraz poszukiwaniu odpowiedniej pracy.

W  Centrach znajdziecie także wszelkie informacji o zawodach, rynku pracy, o możliwościach zdobywania i podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Do Centrów można przyjść w każdej chwili, umówić się na indywidualne spotkanie lub w większej grupie, na przykład ze swoją klasą. „ABC przedsiębiorczości”, „Poszukiwanie pracy przez Internet”, czy „Jak znaleźć pracę” – to przykładowe tytuły szkoleń, w których można wziąć udział.

Spotkania indywidualne, zajęcia grupowe i porady adresowane są do zainteresowanych osób bezrobotnych i poszukujących pracy, pełnoletnich uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów i absolwentów szkół wyższych.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama