Zdjęcie: Rzeszowski Dom Kultury
Reklama

Udział Zespołu Tańca Brzucha “Gussel” z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Pobitno w Międzynarodowym Festiwalu Tańca Orientalnego „Karavana 2019” we Lwowie zakończył się wielkim sukcesem. Grupa i solistki zdobyły aż 8 nagród.

Festiwal „Karavana 2019” odbył się w dniach 10-12 maja. W konkursie tanecznym wzięło udział ponad 250 uczestników. Rywalizacja toczyła się równocześnie na dwóch scenach, na których odbyło się łącznie ponad 1000 pokazów.

Tancerkom z rzeszowskiego zespołu “Gussel” udało się zdobyć aż osiem nagród, w tym
dwa złote puchary dla grupy w kategoriach „semi-pro klasyka” i „semi-pro show” oraz sześć medali dla solistek: złoty dla Danuty Zakrzewskej w kategorii „semi-pro folk”, złoty dla Klaudii Brak w kategorii „amator klasyka”, złoty dla Anny Jandy-Pięciak w kategorii „semi-pro show”, srebrny dla Danuty Zakrzewskiej w kategorii „semi-pro raqs”, srebrny dla Klaudii Brak w kategorii „semi-pro pieśń estradowa” oraz brązowy medal dla Aleksandry Mazurek w kategorii „amator raqs”.   

Zespół “Gussel” istnieje od 2013 roku i działa na co dzień w Rzeszowskim Domu Kultury filia Pobitno pod okiem tancerki, instruktora tańca i choreografa – Oksany Kostoń-Vailo. Grupa była zdobywcą licznych nagród i wyróżnień na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Zdjęcie: Rzeszowski Dom Kultury
Zdjęcie: Rzeszowski Dom Kultury

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: