OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Reklama

Uwielbiasz fotografować? Aparat fotograficzny to przedłużenie Twojej ręki? Widzisz świat przez jego obiektyw?  W czwartek (31 marca) mija ostateczny termin składania prac do Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Studenckiej.

OKFS to konkurs dla wszystkich studentów i doktorantów uczelni państwowych i prywatnych interesujących się fotografią, którzy nie ukończyli 28 lat. Organizowany jest on od 1998 r. przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, a w tym roku przypada jego XVIII edycja.

Misją konkursu jest rozwijanie pasji fotograficznej uczestników i odkrywanie nowych talentów. Aby wziąć w nim udział, nie trzeba mieć dużego doświadczenia.

– Liczy się przede wszystkim pasja, talent i nietypowe, odważne spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. Każdy ma szansę wygrać, niezależnie od tego czy jest profesjonalistą, czy amatorem dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z fotografią – uważa Małgorzata Śniosek, koordynator regionalny OKFS.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji konkursu jest „praca”. Zdjęcia można składać w trzech kategoriach głównych:

– reportaż: Codzienność

– scenerie: Tu się pracuje!

– portret: Po pracy

Prace można również nadsyłać w kategorii specjalnej pt. „Bądź sobą w pracy”. Forma jest dowolna – liczy się pomysł. Udział w konkursie jest bezpłatny. Uczestnik ponosi jedynie koszty wydruku zdjęć, które zostaną zaprezentowane na wystawach pokonkursowych, a wszystkie nadesłane prace biorą udział w regionalnym i krajowym etapie konkursu.

Prace można składać do najbliższego czwartku 31 marca przez stronę internetową www.okfs.pl (TUTAJ) oraz osobiście w biurze NZS Uniwersytetu Rzeszowskiego (Dom Studencki „Filon”, ul. Cicha 4, pokój 319), które jest czynne od poniedziałku do piątku od 12:00 do 17:00.

Zwieńczeniem projektu będą obrady jury regionalnego (8 kwietnia) i Gala Regionalna, która odbędzie się 22 kwietnia w rzeszowskim pubie Kultura (ul. Szopena 59). Podczas Gali odbędzie się wystawa prac konkursowych oraz wręczenie nagród laureatom konkursu.

Konkurs zakończy uroczyste ogłoszenie wyników i nagrodzenie zwycięzców podczas Gali Finałowej w Warszawie (20 maja).

Szczegółowe informację dostępne są na stronie OKFS: www.okfs.pl, a także na facebookowym profilu NZS UR. Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: