Nowa impreza biegowa w Rzeszowie. 11 października odbędzie się I Miejski Bieg Na Orientację „Rzeszowska Strefa”. Zapisy do 26 września. Imprezie patronuje Rzeszów News.

„Rzeszowską Strefę” organizuje Rzeszowski Dom Kultury. Bieg na orientację to dyscyplina sportowa o charakterze wytrzymałościowym i siłowym. Zawodnik posługujący się mapą i kompasem ma za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec określoną trasę wyznaczoną w terenie przez punkty kontrolne.

Przebieg pomiędzy punktami kontrolnymi jest dowolny i właśnie wybór wariantu przebiegu stanowi istotę biegu na orientację.

Uczestnikami I Miejskiego Biegu Na Orientację „Rzeszowska Strefa” będą uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe. Rzeszowski Dom Kultury zaprasza rzeszowskie szkoły do zgłaszania własnych reprezentacji w postaci jednej lub dwóch drużyn.

Istnieje ponadto możliwość indywidualnego startu w zawodach zarówno młodzieży, jak i osób dorosłych w kategorii „open”. Zgłoszenia przyjmowane będą do 26 września. Na zwycięzców zawodów czekają nagrody.

Więcej informacji na temat imprezy, szczegółowy regulamin oraz karty zgłoszeń są dostępne na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl. Szczegółowych informacji na temat zawodów udziela koordynator projektu Roman Tyburczy pod numerem telefonu – 510 801 298 oraz drogą mailową: roman.tyburczy@rdk.rzeszow.pl

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama