Reklama

Do 5 stycznia trwają zgłoszenia do VI Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”, który odbędzie się w Rzeszowie 16 lutego 2016 r. Uczestników oceni trzyosobowe jury: Magda Steczkowska, Robert Rozmus i Monika Szela.

[Not a valid template]

 

Do udziału w kolejnej edycji Festiwalu „Piosenka w Meloniku” zaprasza Rzeszowski Dom Kultury. „Piosenka w Meloniku” to jedyny w południowo-wschodniej Polsce konkurs wokalny poświęcony w całości tematyce aktorskiej, filmowej i musicalowej.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się 14 stycznia 2011 r. w następstwie sukcesu odniesionego przez Rzeszowski Dom Kultury w ogólnopolskim konkursie „Dom z Wyższą Kulturą”. Podczas pięciu dotychczasowych edycji organizatorzy mieli zaszczyt gościć jako jurorów znanych i cenionych artystów z całej Polski, takich jak Katarzyna Groniec, Renata Przemyk, Robert Janowski, Olga Bończyk czy Dariusz Kordek.

Do konkursu mogą zgłaszać się wokaliści z pięciu województw: podkarpackiego, lubelskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego. Najlepsi z nich zmierzą się podczas Gali Finałowej w trzech kategoriach wiekowych: 13-15 lat, 16-18 lat i powyżej 19 lat.

Występy wokalistów poddane zostaną ocenie trzyosobowego Jury. W jego składzie zasiądą: Magda Steczkowska (wokalistka, muzyk sesyjny, uczestniczka programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”), Robert Rozmus (aktor, Laureat I Nagrody Przeglądu Piosenki Aktorskiej We Wrocławiu) oraz Monika Szela (aktorka, dyrektor Teatru Maska w Rzeszowie).

Zwycięzca konkursu otrzyma statuetkę Grand Prix oraz nagrodę finansową w wysokości 2000 zł ufundowaną przez Joannę Strzępek, menedżera z rzeszowskiego oddziału Allianz Polska. „Piosenka w Meloniku” odbywa się pod honorowym patronatem prezydenta Rzeszowa, marszałka podkarpackiego oraz wojewody podkarpackiego. Partnerem logistycznym imprezy jest rzeszowska firma Car-Rental.pl.

Rzeszowski Dom Kultury czeka na zgłoszenia uczestników do 5 stycznia 2016 roku. Gala Finałowa „Piosenki w Meloniku” odbędzie się 16 lutego 2016 roku w Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Dąbrowskiego 83. Szczegółowe informacje, regulamin oraz karta zgłoszenia są dostępne na stronie www.rdk.rzeszow.pl.

Festiwalowi patronuje m.in. Rzeszów News. W ub. r. wzięło w nim udział ok. 100 wokalistów. Zdjęcia możecie zobaczyć TUTAJ.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Do udziału w festiwali zaprasza przewodnicząca jury Magda Steczkowska

 

Reklama