Małgorzata Chomycz, wojewoda podkarpacki, wydała zgodę na budowę ponad 6-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 węzeł Świlcza do węzła Rzeszów Południe (Kielanówka).
– Decyzja posiada rygor natychmiastowej wykonalności – poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrada w Rzeszowie.
Zgodnie z podpisaną umową GDDKiA zobowiązana jest przekazać konsorcjum firm – Eurovia Polska, Warbud – które są wykonawcami tego odcinka S19, plac budowy w ciągu 21 dni od wydania decyzji przez wojewodę podkarpackiego.
– Następnie wykonawca przedstawi szczegółowy harmonogram robót i rozpocznie prace – zapowiada GDDKiA.
Odcinek drogi ekspresowej S19 od węzła Świlcza do węzła Rzeszów Południe (Kielanówka) będzie miał długość 6,3 km. Zaprojektowany został w powiązaniu ze zrealizowanym odcinkiem S19 węzeł Rzeszów Zachód – węzeł Świlcza od północy oraz z planowanym odcinkiem tej drogi od strony południowej węzeł Rzeszów Południe – Barwinek.
Budowa ponad 6-kilometrowego odcinka S19 będzie kosztowała ok. 342 mln zł. GDDKiA umowę z wykonawcą podpisała w kwietniu 2014 r. Firmy mają 34 miesiące na wybudowanie „ekspresówki”. Inwestycja realizowana jest systemem „optymalizuj + projektuj + buduj”.
To pierwsza umowa na zadanie z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej 2014-2020.
redakcja@rzeszow-news.pl




![Trzy ciężarówki zderzyły się na DK 73. To cud, że obyło się bez ofiar [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/wypadki-powiat-jasielski0-218x150.jpg)
![“Najtwardsi Strażacy” Polski wyłonieni w Rzeszowie. Dwa dni walki i ogromne emocje [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/najtwardszy-strazak-urzad-marszalkowski-11-218x150.jpg)

![Eksplozja i ogień o poranku. Hulajnoga elektryczna powodem groźnego pożaru w Rzeszowie [ZDJĘCIA, FILM] twardowskiego hulajnoga pożar](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/twardowskiego-218x150.png)
![Gwałtowna nawałnica. Zerwany dach, ewakuacja i burza… w komentarzach mieszkańców [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/stalowa-wola-skutki-nawalnicy-01-1-218x150.jpeg)
![Piekło w zakładzie przetwórstwa drewna. Całonocna bitwa strażaków z żywiołem [ZDJĘCIA] dankros pożar zaklików](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/niedziela-zaklikow-05-218x150.jpeg)








![Nowy dworzec PKP na Podkarpaciu. Budowa za 15 milionów złotych [WIZUALIZACJE] nowy dworzec pkp w mielcu](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/dworzec-kolejowy-mielec-Bok-1-dzien-218x150.jpg)


![Wypadek w Rzeszowie. Nie żyje motocyklista, ulica Sikorskiego częściowo zablokowana [ZDJĘCIA, WIDEO] wypadek-motocyklista-rzeszow-sikorskiego](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/wypadek-smiertelny-motocyklista-rzeszow-05-e1783172418108-218x150.jpeg)












![Ruiny Zamku Sobień znów zachwycają. Historyczna perła Bieszczadów otwarta po renowacji [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/zamek-sobien-otwarcie-218x150.jpg)

![Dwa kolejne kąpieliska otwarte na Podkarpaciu. Jedno z nich to absolutna nowość [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/kapielisko-gniewczyna-lancucka0-218x150.jpg)



![Gigant Qatar Airways wylądował w Jasionce. Boeing 777-200 z imponującym ładunkiem [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/qatar-airways-rzeszow-jasionka-boeing0-218x150.jpg)



