Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Radni Rzeszowa zgodzili się na unieważnienie części uchwały z sierpnia 2019 roku. Byli jednomyślni. 

– W rozmowach dotyczących działek nie osiągnęliśmy porozumienia. Kompromis był niemożliwy – mówiła Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa, uzasadniając projekt uchwały. 

 – Uchylając tę uchwałę przystąpimy do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, a po jego przyjęciu możemy przystąpić do dalszych procedur – dodał Tomasz Kamiński z proprezydenckiego Rozwoju Rzeszowa.

Te dalsze procedury dotyczą wywłaszczenia działki należącej do firmy Hartbex. Trzy miesiące temu deweloper znów ogrodził teren nad Wisłokiem. Tym samym ponownie zablokował dostęp do ścieżki pieszej i rowerowej.

Ratusz próbował jeszcze porozumieć się z deweloperem, który jest właścicielem działek nad Wisłokiem, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło.

– Skoro druga strona nie podtrzymuje wyrażonej wcześniej woli, to też powinniśmy z tego zrezygnować – mówił we wtorek podczas sesji Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Bo to nie pierwszy raz, gdy Hartbex zagrodził ścieżkę nad Wisłokiem. Tak było również w 2019 roku. Problem miała rozwiązać zamiana działek. Miasto chciało przejąć działkę nad Wisłokiem i drugą przy ulicy Lawendowej na Zalesiu, w zamian oddać tereny przy ulicy Krogulskiego na Staromieściu i na Staroniwie. 

Uchwałę rady z sierpnia 2019 roku tylko częściowo udało się doprowadzić do finału. Miasto przejęło działkę na Zalesiu w zamian za tereny na Staroniwie, ale nad Wisłokiem już nie. Poszło o pieniądze, były rozbieżności w wycenach tych działek.

Później prezydent Konrad Fijołek uznał, że działka na Staromieściu przy ulicy Krogulskiego będzie idealna pod budowę aquaparku. Stąd propozycja, by unieważnić zgodę na zamianę działek przy Wisłoku.

Radni podjęli tę decyzję jednogłośnie. Nie było pytań, ani dyskusji.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama