Na ostatniej sesji rzeszowscy radni powołali dwie nowe komisje – Przedsiębiorczości i Promocji Gospodarczej oraz Zrównoważonego Rozwoju.

[Not a valid template]

 

Może by ich nie powoływano, gdyby nie pat, jaki na wcześniejszej sesji powstał wokół obsady stanowiska szefa Komisji Gospodarki Przestrzennej. Chrapkę na tę funkcję mieli Robert Kultys z klubu PiS oraz Czesław Chlebek z proprezydenckiego klubu Rozwój Rzeszowa.

Kultys był już przewodniczącym tej komisji w poprzedniej kadencji rady miasta, kandydaturę Chlebka wysunął jego klub. Głosy za każdym z nich rozłożyły się jednak po równo, wyboru nie dokonano i trzeba było go przesunąć na kolejną sesję, czyli na 16 lutego.

Tu jednak obudził się klub PO i również zaproponował swojego człowieka – Roberta Homickiego. Wybór szefa komisji znów zawisł na włosku. Do dzieła wziął się jednak Konrad Fijołek, wiceprzewodniczący rady miasta, szef Rozwoju Rzeszowa.

Zacni radni

Po ogłoszeniu przerwy, negocjacjach i wznowieniu obrad, już sam Fijołek zaproponował kandydaturę Roberta Kultysa na przewodniczącego komisji gospodarki przestrzennej.

Ale – jak to z wynikami negocjacji bywa – Fijołek zaproponował też powołanie dwóch nowych komisji – Przedsiębiorczości i Promocji Gospodarczej oraz Zrównoważonego Rozwoju.

– Żeby wykorzystać potencjał i kompetencje zacnych radnych – dodał Konrad Fijołek. – Proponujemy, aby ich przewodniczącymi zostali Robert Homicki i Czesław Chlebek.

Homicki szefowałby pierwszej z komisji, Chlebek drugiej.

Komisja Przedsiębiorczości i Promocji Gospodarczej miałaby się zajmować m.in. promocją miasta, strefą ekonomiczną, inkubatorem przedsiębiorczości i nadzorem nad Biurem Obsługi Inwestora. Zdaniem Konrada Fijołka, Robert Homicki – jak nikt inny – nadaje się na tę funkcję.

– W swoim życiu zawodowym sporo się obraca w rzeczywistości korporacyjnej i przedsiębiorczości – zachwalał kandydata Fijołek.

Promować Rzeszów w gminach

A drugi twór, Komisja Zrównoważonego Rozwoju?

– Komisja zajęłaby się współpracą z gminami przyłączonymi już do miasta i promocją miasta w gminach, które miałyby zostać przyłączone – tłumaczył Konrad Fijołek.

Czesław Chlebek, jako doświadczony samorządowiec – zdaniem Fijołka – również jest tu jak najbardziej na miejscu. Po podziale funkcji pozostało już tylko przegłosować wszystkie kandydatury. Przeszły wszystkie.

Wybrano wreszcie skład komisji gospodarki przestrzennej. Jej członkami zostali: Waldemar Kotula, Jolanta Kaźmierczak, Janusz Micał, Mariusz Olechowski i Czesław Chlebek. Składy dwóch nowych komisji, radni wybiorą na następnej sesji Rady Miasta.

redakacja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama