Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Rzeszowie wydał zgodę na realizację czwartego etapu tzw. drogi lotniskowej do portu w Jasionce.

Zgoda RDOŚ poprzedza wydanie pozwolenia na budowę, za co odpowiada wojewoda podkarpacki. Chodzi o rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 869 (Jasionka – Rudna Mała).

Inwestycja jest podzielona na pięć etapów. Droga będzie biegła równolegle do A4. Połączy węzeł Rzeszów Zachód i węzeł Jasionka. Umożliwi to łatwiejszy i bezkolizyjny dojazd z A4 i S19 do lotniska w Jasionce.

Wydane przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Rzeszowie postanowienie dotyczy trzeciego etapu inwestycji. – Będzie ono realizowane na terenie województwa podkarpackiego, w powiecie rzeszowskim (gminy Trzebownisko i Głogów Małopolski) – poinformowała Magdalena Grabowska, rzecznik RDOŚ w Rzeszowie.

W trakcie inwestycji zostaną m.in. wybudowane i rozbudowane skrzyżowania, powstaną chodniki i ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe, układ odwodnienia drogi, zaplanowano też dwa przepusty pełniące funkcję przejść dla zwierząt.

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie nie tak dawno zapewniał, że budowy tzw. drogi lotniskowej zakończy się jeszcze w tym roku.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama