Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

O 371 studentów i studentów powiększyła się społeczność akademicka Uniwersytetu Rzeszowskiego, po zakończonej już rekrutacji zimowej na trzech uczelnianych wydziałach.

Rekrutacja zimowa była prowadzona na wydziałach biologiczno-rolniczym, matematyczno-przyrodniczym i biotechnologii. Zakończono ją 16 lutego. Rekrutację prowadzono na dziewięciu kierunkach na trzysemestralne studia II stopnia.

Po weryfikacji formalnej, początkiem marca społeczność akademicka Uniwersytetu Rzeszowskiego powiększyła się o 371 studentów i studentek. W sumie w UR studiuje obecnie ok. 17 tys. osób.

– Bardzo cieszy fakt, że limity przyjęć zostały wypełnione, szczególnie, że w skali Polski obserwowalny jest spadek zainteresowania studiami II stopnia – podkreśla dr Maciej Ulita, rzecznik UR. 

Po rekrutacji zimowej na wydziale biologiczno-rolniczym uruchomiono kierunku: – architektura krajobrazu (po studiach inż.), ochrona środowiska (po studiach inż.), rolnictwo, technologia żywności i żywienie człowieka (po studiach inż.).

Z kolei na wydziale matematyczno-przyrodniczym uruchomiono fizykę, informatykę , inżynierię materiałową, mechatronikę. Wszystkie kierunki po studiach inż. Natomiast na wydziale biotechnologii uruchomiono biotechnologię. 

To nie koniec naboru na studia w Uniwersytecie Rzeszowskim. Kolejny rozpocznie się 14 maja. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama