Zdjęcie: Dron.Rzeszow.pl
Reklama

Wkrótce skończy się darmowe parkowanie na parkingu przy lotnisku w Jasionce. Jeszcze nie wiadomo, jakie będą opłaty. 

Parking w Jasionce wybudowano w 2007 roku. Pasażerowie chętnie z niego korzystają, bo nie muszą płacić. W tym roku to się jednak już zmieni. – Jeszcze w lipcu br. planujemy wprowadzić system odpłatnego parkowania. Zarząd podjął taką decyzję ze względu na bardzo wysokie koszty utrzymania – informuje Marcin Kołacz z Portu Lotniczego w Jasionce.

Na utrzymanie parkingu spółka lotniskowa wydaje rocznie ponad 1 mln zł. O wprowadzeniu płatnego parkingu zdecydowały także względy bezpieczeństwa. – Chcemy również walczyć z zajmowaniem miejsc parkingowych przez osoby niekorzystające z lotniska – wyjaśnia Kołacz. 

Na parkingu lotniska jest aktualnie prawie 1000 miejsc parkingowych. Zasady korzystania z płatnego parkingu oraz stawki nie zostały jeszcze ustalone. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

12 KOMENTARZE

 1. że niby ludzie pracujący w okolicznych firmach jadą autami do pracy, zostawiają a lotnisku a potem drałują i to czasami dobry kawał drogi na piechotę do swojej roboty 😀 ? to okoliczne firmy nie maja parkingów 😀 ?

 2. Jeśli poczytacie sobie nieco fora lotnicze to szybko zauważycie jak bardzo często właśnie darmowy parking jest wymieniany jako element decydujący o wyborze Jasionki. Zostawienie samochodu np. na Okęciu jest drogie (250zł / tydz) ale rynek nie lubi pustki stąd też masa placów bliżej i dalej od lotniska skąd pasażerowie są dowożeni autami/busikami (i wcale to nie jest takie tanie).

  Rozumiem Okęcie gdzie nie ma miejsca na powiększanie parkingów (ze względu na lokalizację lotniska- kto leciał ten wie) ale nasza Jasionka to przecież zadupie i tam jest kupa miejsca żeby utwardzić plac i powiększyć parking (który i tak jest niestrzeżony).

  Jak już wprowadzać ograniczenia co do parkowania to z głową- podobno problemem na parkingu są samochody ludzi którzy nie korzystają z lotniska tylko pracują w okolicznych firmach. Masz bilet lotniczy parkuj, nie masz jedź pod swoją firmę wielka filozofia.

  A zdarzyło mi się już że za parkowania auta płaciłem więcej niż za bilety…

 3. Janusz już nie reklamuj swojego parkingu.Bo wolę zapłacić za normalny parking niż u jakiegoś wichuranta auto zostawiać.

 4. Nareszcie! Bardzo dobra wiadomość. Parkingi pozastawiane przez osoby które lecą na wakacje i okupują parking. Stać na wakacje to też będzie stać na opłaty. A teraz to nawet nie ma miejsca żeby zaparkować na pół godziny żeby odebrać kogokolwiek z rodziny, bo wszystko zajęte dzień i noc.

 5. Pewno trafią się i tacy co skorzystają z pastwisk miejscowych, ale większość z tych, co ich stać na bilet lotniczy (ew. odbierających kogoś po przylocie) zapłaci. Z radością, że bez problemu znaleźli miejsce na parkingu, bo to co teraz tam jest to sowiecki sojuz. Tylko godzina parkowania nie może być za tania, patrz parking piętrowy Kraków Balice.

 6. To tylko czekać na rozkwit lokalnych biznesików parkingowych. Będzie tak jak, np. w Krakowie czy Katowicach.
  Okoliczni mieszkańcy z Jasionki, Tajęciny porobią parkingi na swoich polach, będą dowozić podróżnych na lotnisko swoimi samochodami, a lotnisko guzik zobaczy, a nie zyski.

Comments are closed.