Aukcja „Bliźniemu swemu…” zakończyła się sukcesem. Zebrano 665 tys. 900 złotych. Zlicytowano 317 prac. Aukcja organizowana jest przez Towarzystwo Pomocy Św. Brata Alberta. Pieniądze zostaną przekazane na schroniska dla bezdomnych i jadłodajnie.

[Not a valid template]

 

– Najdroższą zlicytowaną pracą okazały się „Dachy” Jacka Sienickiego, zostały kupione za 25 tys. zł – informuje Emil Jurkiewicz, prezes fundacji „Bliźniemu Swemu”, działającej na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. – Za 23 tys. zł została zlicytowana praca „Cacciatore” Igora Mitoraja. Wysokie ceny uzyskały także prace Tadeusza Dominika – 17 tys. złotych, Jacka Hazuki – 16 tys. zł i Magdaleny Abakanowicz – 15 tys. zł.

Chociaż w tym roku zebrano mniej pieniędzy niż dwa lata temu Jurkiewicz i tak uważa to za sukces. – W sumie zebraliśmy ponad 655 tys. zł. Bardzo nas cieszy taki wynik. Zainteresowanie licytacją było ogromne, a na licytacji gościliśmy koneserów sztuki z całej Polski – zaznacza Jurkiewicz.

W niedzielę w odbywającej się co dwa lata ramach akcji „Bliźniemu swemu” zlicytowano 317 prac, 42 prace nie znalazły nabywców. Wśród licytowanych prac były dzieła przekazane przez Magdalenę Abakanowicz, Rafała Olbińskiego, Franciszka Maśluszczaka i Mirosława Bałkę. Dodatkowo licytowane były prace nieżyjących już artystów, w tym Zdzisława Beksińskiego i Franciszka Starowieyskiego. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży prac przeznaczony zostanie dla potrzebujących. Finał aukcji i licytacja prac odbyła się w Hotelu Hilton Garden Inn w Millenium Hall w Rzeszowie.

Aukcja „Bliźniemu swemu…” organizowana jest w Rzeszowie od 1990 roku, odbywa się co dwa lata. Podczas ostatniej aukcji w 2012 roku zebrano ponad 760 tys. zł.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama