Reklama

Aukcja „Bliźniemu swemu…” zakończyła się sukcesem. Zebrano 665 tys. 900 złotych. Zlicytowano 317 prac. Aukcja organizowana jest przez Towarzystwo Pomocy Św. Brata Alberta. Pieniądze zostaną przekazane na schroniska dla bezdomnych i jadłodajnie.

[Not a valid template]

 

– Najdroższą zlicytowaną pracą okazały się „Dachy” Jacka Sienickiego, zostały kupione za 25 tys. zł – informuje Emil Jurkiewicz, prezes fundacji „Bliźniemu Swemu”, działającej na rzecz Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. – Za 23 tys. zł została zlicytowana praca „Cacciatore” Igora Mitoraja. Wysokie ceny uzyskały także prace Tadeusza Dominika – 17 tys. złotych, Jacka Hazuki – 16 tys. zł i Magdaleny Abakanowicz – 15 tys. zł.

Chociaż w tym roku zebrano mniej pieniędzy niż dwa lata temu Jurkiewicz i tak uważa to za sukces. – W sumie zebraliśmy ponad 655 tys. zł. Bardzo nas cieszy taki wynik. Zainteresowanie licytacją było ogromne, a na licytacji gościliśmy koneserów sztuki z całej Polski – zaznacza Jurkiewicz.

W niedzielę w odbywającej się co dwa lata ramach akcji „Bliźniemu swemu” zlicytowano 317 prac, 42 prace nie znalazły nabywców. Wśród licytowanych prac były dzieła przekazane przez Magdalenę Abakanowicz, Rafała Olbińskiego, Franciszka Maśluszczaka i Mirosława Bałkę. Dodatkowo licytowane były prace nieżyjących już artystów, w tym Zdzisława Beksińskiego i Franciszka Starowieyskiego. Całkowity dochód uzyskany ze sprzedaży prac przeznaczony zostanie dla potrzebujących. Finał aukcji i licytacja prac odbyła się w Hotelu Hilton Garden Inn w Millenium Hall w Rzeszowie.

Aukcja „Bliźniemu swemu…” organizowana jest w Rzeszowie od 1990 roku, odbywa się co dwa lata. Podczas ostatniej aukcji w 2012 roku zebrano ponad 760 tys. zł.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama