Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

Rusztowania, elementy konstrukcyjne i zbrojeniowe kradł – według policji – z budowy mostu w podrzeszowskim Tyczynie 55-letni mężczyzna. Podczas próby zatrzymania, znieważył jednego z funkcjonariuszy. 

W ubiegły wtorek przedstawiciel firmy, która buduje most na Strugu, powiadomił tyczyńskich policjantów, że nieznana osoba z terenu budowy ukradła rusztowania, elementy konstrukcyjne i zbrojeniowe i mogą się one znajdować na jednej z posesji w Tyczynie. 

Policjanci odkryli na posesji duże ilości elementów konstrukcyjnych, stalowych elementów rusztowań oraz tarcicy budowlanej. Wejście na działkę było zamknięte, dlatego policjanci postanowili zdemontować zabezpieczenie. 

– W tym samym czasie zauważyli znanego im właściciela działki, 55-letniego mieszkańca Tyczyna – relacjonuje Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 55-latek nie chciał jednak otworzyć posesji, policjanci wezwali strażaków, by pomogli usunąć zabezpieczenie bramy. 

W trakcie przeszukania terenu posesji oraz przylegających do niej budynków, funkcjonariusze odnaleźli rusztowania oraz szereg innych elementów z budowy. 55-latek pracy policjantom nie ułatwiał. – Znieważył jednego z funkcjonariuszy oraz groźbą próbował zmusić go do zaniechania czynności służbowych – twierdzi Szeląg. 

Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci z komisariatu w Dynowie ustalili, że do kradzieży elementów budowlanych dochodziło od kwietnia. Wartość strat oszacowali na ponad 85 tys. zł. 55-latkowi przedstawili zarzuty kradzieży, znieważenia funkcjonariusza publicznego oraz zmuszania go do zaniechania czynności prawnej.

Mieszkańcowi Tyczyna grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

4 KOMENTARZE

  1. “Policjanci z komisariatu w Dynowie…” skoro kradzież miała miejsce w Tyczynie i delikwent z Tyczyna to co ma Dynów do tego. Gdzie Rzym gdzie Krym?

Comments are closed.