Zlot fanów włoskiej motoryzacji. Alfa romeo, ferrari, maserati… [ZDJĘCIA]

Około 700 samochodów wzięło udział w sobotniej „Włoskiej Wiośnie 2017”, która odbyła się na terenie giełdy samochodowej w Rzeszowie. Królowały alfy romeo.

 

„Włoską Wiosnę” zorganizowała grupa „Podkarpaccy Alfa-Holicy”, która na Podkarpaciu ma aż 900 fanów i ta grupa systematycznie rośnie. Do Rzeszowa przyjechali posiadacze samochodów włoskich marek z całej Polski. Oprócz Podkarpacia, byli także z Małopolski, Śląska, Łódzkiego, Wielkopolski, Mazowsza, województwa świętokrzyskiego oraz lubelskiego.

Organizatorzy „Włoskiej Wiosny 2017” szacują, że w imprezie współorganizowanej przez firmę Auto-Res wzięło udział ok. 700 samochodów, najwięcej było alfy romeo – ok. 400. Były również fiaty (m.in. Fiat 132), lancie. Miłośnicy motoryzacji podziwiali także inne marki: Abarth, Autobianchi, Aprilia, Ducati, Piaggio. Do Rzeszowa nie dojechały trzy Lamborghini, które zapowiadały udział we „Włoskiej Wiośnie”.

– Za to do Rzeszowa przyjechało Ferrari 458, były również trzy egzemplarze Maserati: 3200 GT i Quattroporte – mówi Robert Łabudzki, lider „Podkarpackich Alfa-Holików”.

– Celem imprezy była integracja różnych klubów z całej Polski. Chcieliśmy, żeby nas odwiedziły inne kluby, ale też kluby innych marek. Włoskie marki samochodów są piękne. Mają ponadprzeciętne osiągi i są w miarę bezawaryjne. Włoskie samochody kupuje się sercem, a nie rozumem – śmieje się Robert Łabudzki.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Podczas „Włoskiej Wiosny” odbyły się również konkursy. Ten na najładniejszy samochód zlotu wygrał właściciel alfy romeo Giulietta z Mielca. W konkursie na najładniejsze wnętrze pojazdu najlepsza okazał się replika alfy romeo z 1930, którą przyjechał kierowca z Krakowa. Był również konkurs na najgłośniejszy wydech, a także wiedzy o alfa romeo, oraz konkurs sprawnościowy.

„Podkarpaccy Alfa-Holicy” są bardzo aktywną grupą motoryzacyjną. Regularnie organizują zloty włoskich marek w podkarpackich miastach, organizują również wycieczki turystyczne do innych województw. Szacuje się, że w samym Rzeszowie jeździ około 100 miłośników alfy romeo. W każdy piątek wieczorem spotykają się na parkingu przy hali Podpromie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama