Zdjęcie: Muzeum - Zamek w Łańcucie

Google ogłosił laureatów „Złotych Pinezek 2023”. Jedną z szesnastu otrzymało Muzeum – Zamek w Łańcucie!

Muzeum – Zamek w Łańcucie znalazło się wśród szesnastu zamków i pałaców wyróżnionych w trzeciej edycji „Złotych Pinezek”. Statuetka trafia do miejsc najbardziej docenianym przez użytkowników i użytkowniczki Map Google – po jednym z każdego województwa.

Wśród tegorocznych laureatów znalazły się dwa zamki królewskie – ten na Wawelu i ten w Warszawie – ale także m.in. Muzeum Zamek w Gołuchowie, Pałac Branickich, czy Zamek Książ.

Zdjęcie: materiały prasowe

W 2020 r. nagrodzono 16 atrakcji turystycznych, z kolei z zeszłym roku statuetki trafiły do 15 parków i rezerwatów przyrody. W tym sezonie letnim Google prezentuje listę zamków i pałaców – te najbardziej wyjątkowe w każdym z województw, otrzymają „Złotą Pinezkę”.

– Tegoroczne „Złote Pinezki” trafiają do wyjątkowych miejsc, które opowiadają polską historię, prezentują bogactwo stylów architektonicznych i przypominają o wielu ważnych postaciach – mówi Elżbieta Różalska z Google Polska.

Jednym z szesnastu laureatów „Złotej Pinezki” zostało Muzeum – Zamek w Łańcucie. To właśnie łańcucką rezydencję użytkownicy i użytkowniczki Map Google ocenili na Podkarpaciu najwyżej. Muzeum uzyskało ocenę 4,7 i zgromadziło ponad 1000 opinii. 

– Codzienną pracę muzeum doceniono, a o tym przepięknym miejscu, opowiadającym jeden z rozdziałów polskiej historii, dowie się jeszcze więcej osób – uważa Różalska.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!
Zdjęcie: materiały prasowe

Krzysztof Żaba, p.o. dyrektora Muzeum-Zamek w Łańcucie, mówi, że opinie użytkowników i użytkowniczek Map Google są szczególnie budujące i motywujące do tego, by muzeum przez cały czas było atrakcyjnym i przyjaznym miejscem do obejrzenia.

– Mamy nadzieję, że nagroda również pomoże zwiedzającym w podjęciu decyzji o tym, czy warto do nas przyjechać – dodaje dyrektor Żaba. 

Muzeum słynie z pięknych wnętrz i niezwykłej kolekcji pojazdów konnych. Otacza go stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, niegdyś ściśle związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji.

Muzeum posiada 9 ekspozycji stałych. Wśród nich jest także multimedialne Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego (w dawnej Oranżerii i Ujeżdżalni).

Na miłośników kwiatów czeka Storczykarnia, prezentująca różne gatunki tych roślin. Turyści mogą również obejrzeć kolekcję sztuki cerkiewnej, a w dawnym Kasynie Urzędniczym poznać historię Łańcuta.

Zdjęcie: materiały prasowe

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama