Złoto dla Andrzeja Szpunara i drużynowe srebro na 18. Mistrzostwach Świata Policjantów i Strażaków w Chinach

Historyczny złoty medal Andrzeja Szpunara, strażaka Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Okazał się najlepszy w biegu na 10 km podczas 18. Mistrzostw Świata Policjantów i Strażaków w Chengdu w Chinach.

 

Zawody rozegrano w minioną niedzielę 11 sierpnia br. Ten dzień przejdzie do historii jako dzień, w którym podkarpacki strażak PSP zdobył pierwszy złoty medal w lekkoatletycznych konkurencjach biegowych w organizowanych od 1967 roku przez federację WPFG Mistrzostwach Świata Policjantów i Strażaków.

Andrzej Szpunar z KM PSP w Rzeszowie odniósł jeden z największych sukcesów w swojej dotychczasowej krótkiej karierze biegowej. Podczas zawodów w Chinach Andrzej Szpunar z czasem 37.23 min. zdobył złoty medal w biegu przełajowym Cross Country na ok. 10 km w kategorii 40+. Nasz strażak wyprzedził reprezentanta Belgii i zawodnika z Hong Kongu.

Świetny czas naszego złotego medalisty przyczynił się również do drugiego sukcesu, jaki tego dnia osiągnęła drużyna złożona ze strażaków PSP województwa podkarpackiego, członków Sportowego Klubu Pożarniczego Strażak w Rzeszowie.

Andrzej Szpunar wraz z Robertem Kubitem z KM PSP Krosno (41.17 min) oraz Mateuszem Teleszem z KW PSP Rzeszów (48.03 min) uzyskali łączny czas 2:06:43, który dał im drużynowe srebro w kategorii 30+ w klasyfikacji drużynowej w biegu Cross Country. 

Podkarpacki zespół wyprzedził o 31 sekund drużynę z Hongkongu, przegrywając jedynie ze świetnie dysponowanym tego dnia zespołem z Indii. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Zawodnicy biegu wystartowali obok pięknego i nowoczesnego obiektu sportowego China Modern Pentathlon Events Center. Planowo bieg miał się zacząć o 17:00. Na 10 minut przed jego rozpoczęciem, z powodu upału sięgającego około 40 st. C i wielu omdleń zawodników w poprzedzającym biegu na 5 km, organizatorzy przełożyli o godzinę kolejny bieg. 

– Kręta i pagórkowata trasa wyścigu przebiegała po nierównej trawiastej nawierzchni. Pomimo bardzo ciężkich warunków i zmęczenia poprzednim startem w półmaratonie, nasi reprezentanci wykazali się bardzo dużą siłą charakteru i osiągnęli świetny wynik – podkreśla SKP Strażak z Rzeszowa. 

Złoty i srebrny krążek zdobyty w biegu Cross Country uzupełnia dorobek medalowy (2 brązowe medale w biegu na dystansie półmaratońskim) reprezentacji strażaków PSP z Podkarpacia podczas 18. Mistrzostw Świata Policjantów i Strażaków w Chengdu w Chinach. 

Oprac. (ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama