Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Dwa złote medale i jeden srebrny – to bilans Olka Preisnera w ostatnich turniejach tenisa ziemnego organizowanych przez Polski Związek Tenisowy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki , które odbyły się 8 grudnia w Krakowie i Bytomiu.

– Bardzo lubię grać w tenisa i fajnie jest wygrywać. Marzę o tym, żeby w przyszłości być najlepszym na świecie – mówi z przekonaniem pochodzący z Rzeszowa Olek Preisner.

8-latek swoją przygodę z tenisem ziemnym rozpoczął cztery lata temu, a na turnieje jeździ od dwóch lat. Do swojej pasji, którą z całego serca wspierają jego rodzice, podchodzi bardzo sumiennie: trenuje codziennie, uczestniczy w zawodach, ciągle chce podnosić swoje umiejętności.

Olek – jak sam przyznaje – nie wyobraża sobie życia bez tenisa. Efekty jego pracy są coraz bardziej widoczne, a jego zaangażowanie dostrzegane – mały sportowiec jest bowiem ambasadorem marki gripów tenisowych z USA.

A to nie jedyne sukcesy Olka. Miniony weekend był bowiem dla niego wyjątkowo udany. W Bytomiu chłopiec zdobył złoty medal w turnieju w kategorii do 8 lat, a jeszcze tego samego dnia udał się ze swoim tatą i trenerem do Krakowa, gdzie wziął udział w dwóch kolejnych turniejach. Tutaj w swojej kategorii wiekowej zdobył kolejny złoty medal, natomiast w kategorii do 9 lat – srebrny. Do Rzeszowa wrócił zmęczony, ale szczęśliwy.

Chociaż to dopiero początek kariery Olka, to już teraz uwidocznia się w nim ogromny talent oraz duży zapał i determinacja do osiągania jeszcze lepszych wyników, które pozwolą mu wejść na międzynarodowy poziom. Teraz aktywnie przygotowuje się do Mistrzostw Polski oraz ITF Junior Circuit. 

Zdjęcie: Materiały prasowe

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

Comments are closed.