Reklama

Już czwarty raz Awangarda Najdzie na Rzeszów i niezmiennie sprawcą tej poetyckiej rebelii jest Stanisław Dłuski. Tym razem jednak pomagali mu Jan Nowara, dyrektor „Siemaszki”, Władysław Serafin, muzyk, oraz dwójka wspaniałych aktorów: Barbara Napieraj i Wojciech Kwiatkowski. A to wszystko w imię poezji!

Na scenie Kawiarni Artystycznej w foyer Teatru im. Wandy Siemaszkowej w czwartek (13 października) zaprezentują się aktorzy: Barbara Napieraj i Wojciech Kwiatkowski w niecodziennym repertuarze.

To właśnie oni będą odczytywać wiersze najlepszych poetów wszystkich pokoleń z całego Podkarpacia podczas IV Najazdu Awangardy na Rzeszów – wydarzenia poetyckiego, które po trzyletniej przerwie znów powróciło do stolicy Podkarpacia.

Gospodarzem wieczoru będzie Stanisław Dłuski – pomysłodawca tego wydarzenia, rzeszowski poeta i nauczyciel akademicki, krytyk literacki, współzałożyciel czasopisma „Fraza” i „Nowej Okolicy Poetów”.

„Obserwując rosnące zainteresowanie wydarzeniami o charakterze poetycko-muzycznym, mamy nadzieję,  że „Najazd Awangardy” stanie stałym elementem życia kulturalnego Rzeszowa i okazją do dyskusji na temat lokalnej poezji, poznania rządzących nią nurtów i tendencji” – czytamy na stronie teatru.

To właśnie takie wydarzenia dają możliwość, aby promować twórczość podkarpackich artystów i szanse, aby ich poezja zyskała nowych odbiorców.

Na potrzeby poetyckiego festiwalu oprawę muzyczną stworzył Władysław Serafin, twórca piosenki autorskiej, natomiast scenografią zajęła się Katarzyna Tanasiewicz-Trzyna. Jan Nowara, dyrektor „Siemaszki”, z kolei zaopiekował się Najazdem od strony artystycznej.

IV Najazd Awangardy na Rzeszów rozpocznie się o godz. 19:03. Wstęp tylko 1 zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama