Zdjęcie: Materiały organizatorów
Reklama

Piąty raz Awangarda Najedzie na Rzeszów i niezmiennie sprawcą tej poetyckiej rebelii jest Stanisław Dłuski. Pomoże mu Jan Nowara, dyrektor „Siemaszki”, oraz dwójka aktorów Małgorzata Machowska i Waldemar Czyszak. A to wszystko w imię poezji! Najazdowi patronuje Rzeszów News.

Na scenie Kawiarni Artystycznej w foyer Teatru im. Wandy Siemaszkowej w środę (25 października) usłyszymy niecodzienny repertuar, który stworzą najlepsi poeci wszystkich pokoleń z całego Podkarpacia w ramach V Najazdu Awangardy na Rzeszów.

Wiersze 24 poetów, w tym m.in. Stanisława Dłuskiego, Grzegorza Kociuby, Krystyny Lenkowskiej, Krzysztofa Sochy, Jana Tulika, Artura Żołądzia  czy Małgorzaty Żureckiej odczytają aktorzy z Teatru im. W. Siemaszkowej Małgorzata Machowska i  Waldemar Czyszak.

Gospodarzem wieczoru będzie Stanisław Dłuski – pomysłodawca tego wydarzenia, rzeszowski poeta i nauczyciel akademicki, krytyk literacki, współzałożyciel czasopisma „Fraza” i „Nowej Okolicy Poetów”.

V Najazd Awangardy na Rzeszów jest zorganizowany we współpracy z Sekcją Twórczości Literackiej Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz pod opieką artystyczną Jana Nowary, dyrektora „Siemaszki”.

Celem tego wydarzenia jest promowanie twórczości podkarpackich artystów i szansa, aby ich poezja zyskała nowych odbiorców. Najazd rozpocznie się o godz. 19:03. Cena biletu to tylko 1 zł.

Zdjęcie: Materiały organiatorów
Zdjęcie: Materiały organiatorów

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: