Od poniedziałku (25 kwietnia) zmieniły się godziny przyjmowania wniosków o wypłatę 500 zł na dziecko w hipermarkecie „Bi1” przy ulicy Witosa 21 w Rzeszowie.

Dotychczas w „Bi1” (dawny hipermarket „Real”), gdzie na parterze działa Punkt Obsługi Mieszkańców, wnioski można było składać od poniedziałku do piątku od godz. 8:00 do 18:00. Od poniedziałku wnioski są przyjmowane od 8:00 do 17:00.

Pozostałe cztery punkty w Rzeszowie działają na dotychczasowych zasadach.  Od poniedziałku do piątku wnioski przyjmowane są w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Jagiellońskiej 6 (pokój nr 2 i 3), a także przy ul. Skubisza 4 (pokój nr 10) i ul. Seniora 2 (parter) od godz. 7:30 do 18:00.

Kolejny punkt znajduje się w budynku Urzędu Miasta przy pl. Ofiar Getta 7. Tam wnioski można składać od poniedziałku do piątku od 7:30 do 18:00.

W Rzeszowie z rządowego programu „Rodzina 500+”, który ruszył 1 kwietnia, może skorzystać ok. 15 tysięcy rodzin. Objętych nim jest ok. 27 tys. dzieci. Dotychczas w stolicy Podkarpacia złożono 8 335 wniosków, z czego 5 455 w formie papierowej, a elektronicznej – 2 910.

W Rzeszowie wypłacono już ponad 465 tys. zł. MOPS wydał 1087 decyzji o przyznaniu świadczenia. Aby otrzymać pieniądze, należy odesłać Ośrodkowi potwierdzenie otrzymania decyzji. – Gdy ono do nas trafia, natychmiast wypłacamy pieniądze – mówi Elwira Kochanowska-Pięciak, wicedyrektor rzeszowskiego MOPS-u.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

MOPS na wypłatę 500 zł ma trzy miesiące – do 1 lipca. Do tego czasu można składać też wnioski, które dają gwarancję otrzymania pieniędzy z wyrównaniem od 1 kwietnia.

Wnioski można także wysłać pocztą, jak również złożyć drogą elektroniczną przez portal Emp@tia, PUE ZUS oraz za pośrednictwem konta internetowego.

Wniosek o wypłatę 500 zł możecie pobrać TUTAJ (wypełnia każdy członek rodziny), TUTAJ (wypełniają wyłącznie osoby prowadzące działalność na zasadzie ryczałtu lub karty podatkowej) i TUTAJ (wypełniają wyłącznie osoby posiadające gospodarstwo rolne powyżej 1 ha przeliczeniowego lub fizycznego).

Pieniądze wypłacane są na każde drugie i kolejne dziecko do ukończenia przez nie 18. roku życia. Na pierwsze dziecko 500 zł można otrzymać pod warunkiem, że dochód na osobę w rodzinie nie przekroczy 800 zł, a w przypadku dziecka niepełnosprawnego – 1200 zł.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama