Reklama

Nowa organizacja ruchu obowiązuje na skrzyżowaniu ul. Grunwaldzkiej, Grottgera i Jabłońskiego w Rzeszowie.

Zmianę w organizacji ruchu wprowadzono przy wyjeździe dla autobusów z dworca PKS. – Kiedy otwarto przejazd pod okrągłą kładką i wiaduktem obok Galerii Rzeszów, drogę z pierwszeństwem przejazdu wytyczono w ciągu ulicy Grunwaldzkiej i Jabłońskiego. Z upływem czasu okazało się, że większa ilość samochodów jeździ jednak pomiędzy ulicami Jabłońskiego i Grottgera. Zmieniliśmy organizację ruchu, tak by ułatwić płynny przejazd mieszkańcom przez centrum miasta – wyjaśnia Katarzyna Pawlak z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Po zmianie organizacji ruchu droga z pierwszeństwem przejazdu prowadzi zza Galerii Rzeszów, przez ul. Jabłońskiego, Grottgera w stronę ul. Asnyka. Pierwszeństwo przejazdu muszą ustąpić kierowcy, którzy wyjeżdżają z dworca PKS, lub kierowcy chcący wjechać na dworzec PKS. Ta sama zasada obowiązuje również kierowców, którzy jadą od strony okrągłej kładki. Oni, aby skręcić w lewo, w stronę Galerii Rzeszów dojeżdżają do drogi głównej z lewoskrętem. Prawy pas służy do skrętu w stronę dworca PKP. Z niego wprost na dworzec PKS jadą również autobusy.

Należy pamiętać, że w tym miejscu obowiązuje zakaz parkowania i straż miejska zapowiada, że będzie bezwzględnie go egzekwować. Strażnicy będą karać stojących na zakazie kierowców, ponieważ samochody będą utrudniać wjazd autobusom do dworca PKS.

Na skrzyżowaniu powstała również nowa wysepka, a znaki, które na niej ustawiono są elastyczne. W przypadku najechania na nie, kładą się na ziemię. Obecnie wyjeżdżające z dworca autobusy oraz samochody jadące od dworca PKP w stronę okrągłej kładki muszą objechać wysepkę. Auta, które jadą od dworca PKP na ul. Jabłońskiego, mają pierwszeństwo przejazdu i nie ustępują już pierwszeństwa autobusom.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: