Zmiany priorytetów na skrzyżowaniu, umożliwienie zawrócenia pojazdu i wydłużony czas zielonych strzałek. Czy to przełoży się na odkorkowanie Rzeszowa? Trzeba sprawdzić.

Pierwsza zmiana dotyczy skrzyżowania al. Powstańców Warszawy, Armii Krajowej i Sikorskiego.

– Dawniej było tak, że samochody jadące z ulicy Sikorskiego miały priorytet na skręcie w lewo w Powstańców Warszawy. Natomiast teraz będzie tak, że samochody jadące z Armii Krajowej będą miały priorytet jadąc prosto w kierunku Armii Krajowej i na Powstańców Warszawy – mówi Piotr Magdoń, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Druga zmiana będzie polegać na wykonaniu zawrotki na skrzyżowaniu ulicy Hetmańskiej z al. Powstańców Warszawy. Manewr zawracania będzie dostępny dla kierowców chcących zawrócić w kierunku  dawnej WSK.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Kolejną zmianą będzie wydłużony czas świecenia się strzałek zielonych, które funkcjonują jako lewoskręty. – Te zmiany są spowodowane uwagami, jakie do nas kierowano. Zobaczymy, jak to przełoży się na odkorkowanie miasta – mówi Magdoń.

Zmiany w organizacji ruchu związanego to efekt niedawnego objazdu miasta, który wykonał prezydent Tadeusz Ferenc z pracownikami MZD. Wszystkie mają być wykonane w najbliższych dniach, maksymalnie do tygodnia.

(sl)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama