Reklama

Zmiany priorytetów na skrzyżowaniu, umożliwienie zawrócenia pojazdu i wydłużony czas zielonych strzałek. Czy to przełoży się na odkorkowanie Rzeszowa? Trzeba sprawdzić.

Pierwsza zmiana dotyczy skrzyżowania al. Powstańców Warszawy, Armii Krajowej i Sikorskiego.

– Dawniej było tak, że samochody jadące z ulicy Sikorskiego miały priorytet na skręcie w lewo w Powstańców Warszawy. Natomiast teraz będzie tak, że samochody jadące z Armii Krajowej będą miały priorytet jadąc prosto w kierunku Armii Krajowej i na Powstańców Warszawy – mówi Piotr Magdoń, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Druga zmiana będzie polegać na wykonaniu zawrotki na skrzyżowaniu ulicy Hetmańskiej z al. Powstańców Warszawy. Manewr zawracania będzie dostępny dla kierowców chcących zawrócić w kierunku  dawnej WSK.

Kolejną zmianą będzie wydłużony czas świecenia się strzałek zielonych, które funkcjonują jako lewoskręty. – Te zmiany są spowodowane uwagami, jakie do nas kierowano. Zobaczymy, jak to przełoży się na odkorkowanie miasta – mówi Magdoń.

Zmiany w organizacji ruchu związanego to efekt niedawnego objazdu miasta, który wykonał prezydent Tadeusz Ferenc z pracownikami MZD. Wszystkie mają być wykonane w najbliższych dniach, maksymalnie do tygodnia.

(sl)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ:

9 KOMENTARZE

 1. Czyli pan Piotr zagubił się w dryblingu , to skrzyżowanie jest monitorowane, są pętle indukcyjne czujniki ruchu jak na wielu innych, j nie trzeba zmieniac priorytetów panie piotrze tylko właczyć ten cały system zeby zaczał działać , bo na chwile obecną to ustrojstwo za gruba kase nie działa. Mała dygresja , czy ktos moze mi powiedzieć czy tablice o zmiennej treści wyswietlały informacje o tym że jest stłuczka a co za tym idzie korek i pojawiała się informacja która trasa jest alternatywna ? Bo jak dotychczas to wiem tylko tyle ze musze szybko opuszczać skrzyżowanie i to na zielonym 🙂 Czekam na odpowiedź najlepiej pana Piotra Magdonia

 2. Nie „sratatata” laluniu tylko tak wygląda innowacyjne sterowanie ruchem.
  Bywa, że zielone zapala się dla pojazdów na trasie równoległej do przejścia, a piesi muszą czekać 3 tury na czerwonym… Gdy są dodatkowo szerokie pasy zieleni, trzeba biegnąć lub dwa razy stać na światłach – więc jeśli chcesz znaleźć się po przekątnej stronie skrzyżowania musisz wtedy cztery razy czekać na czerwonym.

 3. … a piesi niech dalej cierpliwie czekają 5 minut na zielone światło zanim przejdą na drugą stronę jezdni. Na większych skrzyżowaniach bywa, że trzeba czekać na czerwonym 4 razy. Często bywa również, że przez kilka sekund wszyscy mają czerwone.
  Rzeszów – stolica imitacji

 4. Naczelny wizjoner stolicy imitacji, prezes SM Nowe Miasto, poseł z Drabinianki, członek PZPR i SLD, jaśnie nam panujący od 12 lat, spalinowy dieduszka T.Ferenc wydał ukaz carski i ma być bo tak i niech któryś się sprzeciwi.

  Robota się robi…

  żeszuf stolica imitacji

 5. „samochody jadące z Armii Krajowej będą miały priorytet jadąc prosto w kierunku Armii Krajowej” – taka informacja jak i priorytet.
  i cały ten inteligentny system sterowania,

Comments are closed.