Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Magdalena Mach (po lewej) i Małgorzata Bujara

Małgorzata Bujara nie będzie już redaktorem naczelnym rzeszowskiej „Gazety Wyborczej”. Zastąpi ją Magdalena Mach. 

O zmianach w rzeszowskiej „GW” w poniedziałek, jako pierwszy, poinformował serwis Press.pl. Po południu potwierdziła to Agora, wydawca „Gazety Wyborczej”. Małgorzata Bujara została nowym redaktorem naczelnym „Gazety Stołecznej” (warszawskiego dodatku do „GW”) i serwisu Warszawa.Wyborcza.pl, gdzie zastąpiła Aleksandrę Sobczak, która z kolei w maju została szefową serwisu Wyborcza.pl.

Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Małgorzata Bujara

Odejście Bujary z rzeszowskiej „Wyborczej” to duża strata dla oddziału. Małgorzata Bujara w „GW” pracuje od 1997 roku, z wykształcenia jest polonistką, specjalizowała się w tematach politycznych, uchodziła za najlepszą dziennikarkę polityczną na Podkarpaciu. Pracę w rzeszowskiej „Wyborczej” zaczynała w dziale miejskim, zajmowała się również tematami gospodarczymi. Przez cały czas była związana z rzeszowską „GW”. 

– „Gazeta Stołeczna” zyskuje świetne pióro – słyszymy w Agorze. W środowisku dziennikarskim co do tego nikt nie ma wątpliwości. Małgorzata Bujara redaktorem naczelnym rzeszowskiej „GW” była od 2017 r. Zastąpiła wtedy Grażynę Gugałę-Gubernat. Wcześniej była jej wieloletnią zastępcą. Małgorzata Bujara funkcję redaktora naczelnego „Gazety Stołecznej” i serwisu Warszawa.Wyborcza.pl zacznie pełnić od 1 lipca br. 

– Małgorzata Bujara to zdolna reporterka, doświadczona redaktorka, a także skuteczna menedżerka. Prowadzona przez nią redakcja w Rzeszowie świetnie relacjonowała tematy z Podkarpacia i osiągała bardzo dobre wyniki, m.in. w zakresie prenumerat cyfrowych. Jestem przekonany, że podobnie będzie w „Gazecie Stołecznej – mówi cytowany w komunikacie Mikołaj Chrzan, szef redakcji lokalnych „Gazety Wyborczej”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Nowym redaktorem naczelnym rzeszowskiej „GW” od 1 lipca br. zostanie Magdalena Mach, która z „Wyborczą” jest związana od 22 lat, pisze głównie o kulturze, należy do czołowych dziennikarzy w tej tematyce na Podkarpaciu. Mach od ponad 20 lat redaguje także lokalny magazyn „Co Jest Grane 24″, w ostatnim czasie odpowiadała za rozwój serwisu Rzeszow.Wyborcza.pl. 

Magdalena Mach z wykształcenia jest muzykologiem, studia skończyła na Uniwersytecie Jagiellońskim. – To dziennikarka z wieloletnim doświadczeniem, świetnie zorientowana w tematach z Rzeszowa i regionu podkarpackiego, mocno zaangażowana w rozwój redakcji w internecie – dodaje Mikołaj Chrzan. 

Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu Magdalena Mach

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama