Zdjęcie: Materiały prasowe

Z powodu nagłej choroby jednego z aktorów spektakl „32 omdlenia” podczas drugiego dnia Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych został odwołany. W zamian Teatr Polonia zaprezentuje monodram Krystyny Jandy „Ucho, gardło, nóż”.

[Not a valid template]

 

O zmianie repertuaru poinformowała Martyna Kasprzak, sekretarz literacki Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, gdzie wczoraj (5 lutego) rozpoczęły się 22. Rzeszowskie Spotkania Karnawałowe, które trwać będą do niedzieli (7 lutego).

W drugi dzień (6 lutego) „Spotkań…” na scenie widzowie mieli zobaczyć spektakl „32 omdlenia” w wykonaniu Teatru Polonia z Warszawy i z udziałem trójki bardzo znanych aktorów: Krystyny Jandy, Jerzego Stuhra i Jerzego Łapińskiego.

Niestety, widzowie tego spektaklu nie zobaczą z powodu nagłej choroby jednego z aktorów. W zamian w „Siemaszce” zostanie zaprezentowany monodram Krystyny Jandy „Ucho, gardło, nóż”. Organizatorzy „Spotkań…” przepraszają za zmiany w repertuarze.

Ci, którzy wykupili bilety na „32 omdlenia”, mogą je zwracać w kasie „Siemaszki” dzisiaj od godz. 14:00. Widzowie otrzymają pełny zwrot pieniędzy. Jeżeli ktoś się nie zdecyduje na oddanie biletu, to obowiązuje on na „Ucho, gardło, nóż”.

Bohaterką kontrowersyjnego spektaklu jest Tonka Babić (rola Krystyny Jandy), kobieta po pięćdziesiątce, która spędza bezsenną noc. Leży w łóżku przy włączonym bez dźwięku telewizorze i pochłaniając kolejne tabliczki czekolady, opowiada swoje życie.

Tonka przeskakuje z miejsca na miejsce, a tragiczne wydarzenia przeplata komicznymi epizodami. Rwie narrację i droczy się z ciekawskim czytelnikiem-podglądaczem. Jest szczera aż do bólu, nie oszczędza nikogo, ale przede wszystkim nie oszczędza samej siebie.

– Spektakl jest popisem mistrzowskiej gry aktorskiej i sprawnej reżyserii – zapewniają organizatorzy 22. Rzeszowskich Spotkań Karnawałowych. „Ucho, gardło, nóż” to spektakl tylko dla widzów dorosłych.

„Spotkania…” rozpoczęły się wczoraj. Widzowie w pierwszy dzień zobaczyli spektakl „Szaleństwa nocy” krakowskiego Teatru Bagatela. W niedzielę (7 lutego) z kolei spektakl „Ich czworo” Teatru im. Jaracza w Łodzi. Początek o godz. 19:00.

W przypadku drugiego dnia „Spotkań…”, bilety na „32 omdlenia” były już niedostępne. Jeżeli część widzów zdecyduje się zwrócić bilety, to na „Ucho, gardło, nóż” będzie można je kupić. Bilety w cenie 100 zł (parter) i 90 zł (balkon). Spektakl rozpocznie się o 19:00.

Więcej o „Spotkaniach…” pisaliśmy TUTAJ.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama