Zdjęcie: Maciej Rałowski / Rzeszów News
Reklama

Dziesięć  autobusów MPK będzie przez ferie jeździło nieco rzadziej. Z rozkładów „wypadają” kursy z oznakowaniem „s”, które kursują tylko w dni nauki szkolnej.

Ferie zimowe na Podkarpaciu rozpoczynają się już w przyszłym tygodniu (16 stycznia) i potrwają do 29 stycznia. Zimowa przerwa w szkołach oznacza też, że autobusy MPK w Rzeszowie będą jeździły nieco rzadziej.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował, że na feriach nie będą realizowane kursy na liniach nr 0A, 0B, 6, 12, 18, 19, 21 (cała linia), 34, 39 (cała linia) i 46, które mają oznakowanie „s” – kursuje tylko w dni nauki szkolnej.

Na ogół z rozkładu na przestrzenni jednej godziny wypada tylko jeden kurs. Takie niedopatrzenie wiąże się z najczęściej z 5-10-minutowym czekaniem  na przyjazd następnego autobusu na tej linii.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

4 KOMENTARZE

  1. Cena biletów to wypadkowa całorocznych średnich kosztów utrzymania ZTM + dopłata ze środków publicznych, która to podzielona jest przez średnią liczbę pasażerów. Zero racjonalizmu w wypowiedzi „racjonalisty”… Większość pasażerów ZTM to jak obserwuję emeryci, którzy to przejazdy mają darmowe albo płacą bilet ulgowy samorządowy (dziwne, to racjonalisty nie boli), druga wielka grupa to studenci, młodzieży szkolnej jest w ciągu dnia mało, bo (uwaga! skup się mistrzu racjonalnego myślenia) są w szkole i autobusami podróżują w okolicach godzin 7-9 i 13-15 do tej szkoły właśnie. Wiem szok i niedowierzanie i może być to trudne do zrozumienia dla kogoś kto nie potrafi racjonalnie myśleć, ale to głównie w tych godzinach wypadają te kursy „s”. Kursy „s” są ponadto wprowadzane żeby rozładować tłok w autobusach wynikający z obecności większej liczny pasażerów czyli uczniów, którzy mają teraz ferie, ergo nie trzeba rozładowywać ścisku w autobusie dodatkowym kursem 5-10 minut przed innym kursem, który jedzie w każdy inny dzień roboczy.

  2. I to ma zachęcić do jazdy autobusem ?. Mieszkając na staromieściu, potrzebuje dostać się w okolice Tesco, ostatnio jeden mój znajomy zarzucił że lepiej skorzystać z komunikacji miejskiej niż jechać samochodem zresztą Pan prezydent bardzo liczy na taką postawę. Tylko czekałem na autobus 15 min, w te 15 min samochodem już dawno był bym na miejscu. Ograniczenie kursów w ferie na pewno poprawi moje zdanie na ten temat

  3. Super a studenci ?! Akurat zaczynają się sesje na uczelniach gdzie raczej punktualność na egzaminie to byc albo nie być na studiach.

  4. To jest dopiero kosmos żeby komunikacja miejska zmieniała kursy z okazji ferii czy wakacji. Jaki procent pasażerów to uczniowie w wieku szkolnym? Jestem pewien, że mniej niż 10% więc żadne takie ograniczenia nie powinny mieć miejsca. Generalnie to skandal, że MPK, które i tak świadczy mierną jakość usług robi sobie niczym nie uzasadnione ferie. Skoro więc oni ograniczają swoje usługi to czy nie należałoby więc obniżyć cen biletów o procent zmniejszonych kursów? Czy oczywiście nie powinny za tym iść w parze obniżone uposażenia praconików MPK, które i tak w sporej mierze jest finansowane z naszych podatków jako spółka miejska?

Comments are closed.