Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Akcja odkomarzania i odkleszczania terenów zielonych w Rzeszowie rozpocznie się w czwartek, ze względu na przejeżdżający przez stolicę Podkarpacia w środę (2 sierpnia) peleton kolarzy  Tour de Pologne.

Termin akcji odkomarzania i odkleszczania w Rzeszowie został zmieniony ze względu na środowy przejazd ulicami naszego miasta kolarzy Tour de Pologne. Akcja miała się rozpocząć dzisiaj. 

– Na zmianę terminu zdecydowaliśmy się dlatego, bo nie chcemy, aby odkomarzanie i odkleszczanie kolidowało z imprezą sportową, ponieważ w obie akcje są zaangażowane służby miejskie – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta.

Opryski rozpoczną się 3 sierpnia (czwartek) i potrwają do 5 sierpnia (sobota). Wykona je w godzinach nocnych firma wynajęta przez ratusz.

Akcja odkomarzania i odkleszczania  obejmie teren o powierzchni 110 ha. Oprysk zostanie przeprowadzony we wszystkich parkach, na bulwarach, Olszynkach i placach zabaw. Aby był skuteczny, zostanie on wykonany ponownie po upływie 21 dni.  

Celem akcji jest zwalczanie kleszczy i komarów. Na odkomarzanie i odkleszczanie terenów zielonych Rzeszowa miasto wyda 16 tys. złotych.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.