Zdjęcie: Namysław Tomaka / Rzeszów News

Jeszcze w tym miesiącu urzędnicy mają wybrać firmę, która opracuje nowy repertuar pokazów specjalnych fontanny multimedialnej w Rzeszowie. Plan zakłada, że wodne atrakcje w nowej odsłonie będzie można podziwiać od sierpnia.

 

Urzędnicy pracują w tej chwili nad nowym repertuarem pokazów specjalnych fontanny multimedialnej, która znajduje się przy al. Lubomirskich. W tej chwili są dwa programy: „Folk dookoła świata, Walka Tytanów” z udziałem aktorów oraz „Historia Muzyki, Innowacyjny Rzeszów”.

Repertuar pokazu specjalnego od początku istnienia fontanny (2013 r.) był raz zmieniany – w 2014 r. Miasto wydało na to wówczas 85 tys. zł. W tym roku będzie nowy repertuar, co nie oznacza, że obecne wypadną z programu.

– W tym miesiącu wybierzemy ofertę firmy, która przygotuje pokazy. To dwa programy: „Sporty ekstremalne” i „Muzyka filmowa”. Oba pokazy będą odbywały się jeden po drugim po 11 minut każdy.

– Zadaniem firmy, którą wybierzemy, będzie opracowanie do końca lipca repertuaru, dobór muzyki, opłacenie tantiem, wykupienie praw autorskich oraz przeprowadzenie generalnej próby nowego repertuaru – wyjaśnia dyrektor Wąsowicz-Duch.

Nowy repertuar bez aktorów

Urzędnicy szacują, że nowy repertuar pokazów specjalnych fontanny będzie kosztował kilkanaście tysięcy złotych. Wiadomo, że ani „Sportom ekstremalnym”, ani „Muzyce filmowej” nie będą towarzyszyli aktorzy.

– Nowy repertuar będzie można oglądać od sierpnia. Będzie wprowadzany do programu naprzemiennie z obecnymi widowiskami – zapowiada szefowa Zarządu Zieleni Miejskiej.

Pełną rozpiskę tegorocznych pokazów specjalnych fontanny możecie sprawdzić TUTAJ. W 2016 r. fontanna zainaugurowała 25 kwietnia, a pięć dni później odbył się pierwszy pokaz specjalny.

Pokazy fontanny odbywają się od poniedziałku do niedzieli. O godz. 13:00 dla dzieci, o 17:00 pokaz dzienny, o 20:00 (do 19 czerwca i od 22 sierpnia do 16 października) lub 21:00 (od 20 czerwca do 21 sierpnia).

Pokazy specjalne odbywają się w każdą sobotę. Do 30 lipca o godz. 21:30. Od 6 sierpnia do 10 września o 21:00, a od 17 września do 8 października o 20:30.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama