Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

Stanisław Długosz stracił stanowisko dyrektora Biura Kontroli Urzędu Miasta w Rzeszowie. Z pracą w ratuszu jednak się nie rozstaje. 

– Stanisławowi Długoszowi zostały wypowiedziane warunki pracy. Nie będzie już dyrektorem, tylko pracownikiem biura. Wypowiedzenie ma 3-miesięczny okres. Przez ten czas Stanisław Długosz będzie jeszcze pełnił obowiązki dyrektora – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Dlaczego Długosz stracił dyrektorskie stanowisko, na którym był od ponad 10 lat? – Nie spełniał oczekiwań, jakie przed nim stawiał prezydent – odpowiada krótko rzecznik Chłodnicki. Biuro Kontroli na co dzień zajmuje się wewnętrzną kontrolą wszystkich wydziałów Urzędu Miasta w Rzeszowie. 

Stanisław Długosz to były przewodniczący podkarpackiej Unii Pracy i wicewojewoda podkarpacki w latach 2003-2005.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Ratusz zaprzecza z kolei, by stanowisko dyrektora wydziału komunikacji stracił Krzysztof Wadiak, bo i takie informacje zaczynają krążyć wśród miejskich urzędników. – Nie ma zmiany – zapewnia Maciej Chłodnicki. 

Sam Wadiak także twierdzi, że funkcji dyrektora nie stracił. – Widzę, że komuś zależy, by taka plotka krążyła po mieście. Jestem w wieku emerytalnym, w każdej chwili sam mogę podziękować za pracę w urzędzie – mówi Krzysztof Wadiak, który wydziałem komunikacji kieruje od prawie 16 lat. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama