Reklama

Paweł Kukiz dokonał zmian na listach wyborczych do Sejmu. Zmiany są także na liście w okręgu rzeszowskim.

Kukiz zmienił lidera rzeszowskiej listy (okręg nr 23). Do wtorku był nim Maciej Miłosz, adwokat ze Stalowej Woli. Teraz listę otwiera 31-letni Maciej Masłowski z Rzeszowa, nauczyciel akademicki, wykładowca Uniwersytetu Rzeszowskiego, kuzyn Pawła Kukiza.

Masłowski jest absolwentem informatyki i ekonometrii w Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Masłowski był dotychczas numerem dwa na liście. Maciej Miłosz wylądował dopiero na czwartym miejscu.

Z drugiego miejsca będzie startował Grzegorz Kida ze Stalowej Woli. Nie wiadomo, co będzie z trzecim miejscem, które miał przydzielone Piotr Kaczkowski z Kolbuszowej, działacz Ruchu Narodowego. Po kłótniach narodowców z Kukizem, Kaczkowski prawdopodobnie w ogóle nie znajdzie się na liście.

– Miejsce nr 3 zostanie potwierdzone ostatecznie w najbliższych dwóch dniach – poinformowali przedstawiciele Ruchu Kukiza’15.

Paweł Kukiz nie wprowadził żadnych zmian w drugim okręgu wyborczym na Podkarpaciu (nr 22): krośnieńsko-przemyskim.

Liderem listy jest 34-letni Wojciech Bakun z Przemyśla, przedsiębiorca. Na drugim miejscu jest Robert Majka z Przemyśla, działacz podziemnej opozycji. Trzecie miejsce na liście ma Magdalena Targańska z Jasła, która studiuje w Rzeszowie.

Bandycka ordynacja wyborcza

– Na naszych listach znajdują się ludzie o bardzo różnych światopoglądach. Jedno łączy ich na pewno – interes Rzeczpospolitej Polskiej i przyszłość ich dzieci i wnuków. Mamy na swoich listach ludzi o światopoglądzie centrowym, mamy ludzie wierzących i niewierzących. Mamy prawosławnych, katolików, mamy różnych ludzi – mówił w środę Paweł Kukiz.

Obowiązującą ordynację proporcjonalną nazwał „bandycką”, która robi z wyborów „cyrk”.

– Na nasze listy zgłosiło się 4 tys. osób. Tyle chciało kandydować, ale kodeks wyborczy pozwala mi na wystawienie jedynie ok. 1 tys. osób. 3 tysiącom osób odebrano bierne prawo wyborcze. Niestety, przez te lata komunizmu, a potem ordynacji proporcjonalnej, obywatelskość została zabita – powiedział Kukiz.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama