Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Jeszcze w tym tygodniu z ulicy Jagiellońskiej w Rzeszowie znikną wysokie krawężniki. Samochody będą miały więcej miejsca do zawracania. Nie będą musiały wjeżdżać na deptak przy 3 Maja.

Mieszkańcy kamienic przy ul. Jagiellońskiej w Rzeszowie pytają: „Co się dzieje?”. Od poniedziałku, 12 września, mają nie parkować wzdłuż ulicy. 

– Dostaliśmy kartki za szyby samochodów, aby od 12 września nie parkować na ulicy, na długości od 3 Maja do Zygmuntowskiej. Nie jest nic wyjaśnione o co chodzi – poinformował nas Jakub, czytelnik Rzeszów News.

Zdjęcie: Jakub, czytelnik Rzeszów News

 – Obniżymy krawężniki i chodniki. Prace będą prowadzone na części ul. Jagiellońskiej. Rozpoczną się na wysokości Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, w kierunku deptaka na 3 Maja – wyjaśnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Dzięki temu, jak twierdzą urzędnicy, powstanie więcej miejsca dla samochodów, które chcą zawrócić i wyjechać z ulicy. Teraz wjeżdżają na 3 Maja. 

– Deptak nie jest do zawracania, tylko dla pieszych. Po drugie, ciężkie samochody niszczą płyty ułożone na deptaku – tłumaczy Artur Gernand. 

Prace mają potrwać do czwartku, 15 września.  

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama