Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News
Reklama

MPK wprowadza od 1 października zmiany w kursach linii autobusowych. Związane jest to, z prośbami mieszkańców osiedli Błogosławionej Karoliny i Projektant. Mają być też darmowe przejazdy dla osób bezrobotnych w Rzeszowie.

 

– Można powiedzieć, że zmiany w kursach autobusów są kosmetyczne. Przychyliliśmy się do wniosków mieszkańców osiedli Projektant i Bł. Karoliny. Autobusy będą jeździć, tak jak dotychczas, ich trasa zostanie wydłużona tylko o te dwa osiedla – informuje Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Zmiany rozkładów jazdy dotyczą linii nr 2, 6, 10, 16, 21, 36, 40, 42 oraz nowej linii nr 49, która powstała z wyłączenia z linii nr 36 kursów autobusów, które jeździły przez ul. Św. Rocha na ul. Przemysłową. Zmiany wejdą w życie 1 października.

Od października zostanie wydłużony również kurs linii nr 17, też będzie jechała przez osiedla Bł. Karoliny i Projektant.

ZTM przygotowuje się również do wprowadzenia bezpłatnych biletów MPK dla osób bezrobotnych z terenu Rzeszowa.

– Wczoraj odbyło się posiedzenie Komisji Gospodarki Komunalnej, podczas którego radni wszystkich klubów przychylnie odnieśli się do tego projektu. Najprawdopodobniej, podczas przyszłotygodniowej sesji nie będzie problemów i radni przegłosują ten projekt uchwały – wyjaśnia dyrektor Kowalska.

Na terenie Rzeszowa jest 9 tys. osób bezrobotnych, które mogłyby korzystać z darmowych przejazdów miejskimi autobusami. ZTM nie wie jeszcze, ile będzie kosztować podatników nowa uchwała.

– Nie mamy obecnie możliwości sprawdzenia, jak dużo osób będzie korzystać z darmowych przejazdów. Będziemy to weryfikować w pierwszych tygodniach uruchomienia projektu. Liczymy jednak na to, że ludzie będą uczciwi i darmowe przejazdy będą dla nich czynnikiem mobilizującym w aktywnym poszukiwaniu pracy – mówi Anna Kowalska.

Dodatkowo ZTM ustalił też regulamin korzystania z darmowej jazdy autobusami MPK. Bezrobotni muszą mieć aktualne zaświadczenie z pośredniaka, że nie mają pracy, oraz, że jadą na rozmowę w sprawie zatrudnienia.

Uchwała Rady Miasta Rzeszowa, o ile będzie podjęte, wejdzie w życie w życie 14 dni od ukazania się jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

11 KOMENTARZE

Comments are closed.